davet-sofrasi-nasil

Altın günleri, diş buğdayı, nişan töreni gibi özel davet sofraları hazırlamak ustalık ister. Hem göze hem damağa hitap eden, unutulmaz sofralar hazırlamak için Bernardo’nun kitabından ilham alabilirsiniz.

Bernardo, Türkiye’de yayıncılık alanında bir ilke imza atarak dokuz farklı davet sofrası tasarımı, örnek mönü ve tariflerinin yer aldığı “Davet Sofraları” kitabını meraklıları ile buluşturuyor. Farklı geleneklerdeki davet sofralarını işleyen kitap, dokuz bölümden oluşuyor. Bernardo Davet Sofraları Kitabında kahvaltı sofrası, nişan sofrası, 5 çayı daveti, balık sofrası, bayram sofrası, diş buğdayı sofrası, doğum günü sofrası, makarna partisi sofrası ve yılbaşı sofrası gibi örnek masa tasarımları, mönü ve tarifleri yer alıyor.

Bernardo mağazalarından temin edilebilecek Davet Sofraları kitabında; her bölümde planlamadan sunuma, mönü hazırlığından sofra takımları seçimine, servis takımlarından kadeh seçimine; dekoratif ipuçlarından şık detaylara kadar sofra düzenlemesinin tüm incelikleri, sofralara uygun tariflerle birlikte anlatılıyor. Yemek stilistliğini Ayşe Karatay’ın, dekorasyon stilistliğini ise Ebru Kılıç Solmaz’ın yaptığı kitabın fotoğrafları Süleyman Kaçar imzalı.