yatakta-kadin

Konuşmaya çekinsek, ayıp ve yasak olarak kabul etsek bile cinsellik, hayatımızın temel taşlarından biridir. Daha mutlu ve tatminkar bir cinsel hayat, başta ruh hali olmak üzere kariyer, sosyal çevre, özgüven geliştirmede faydalıdır. En yakın arkadaşınız “Yüksek Topuklar” olarak, cinsellik hakkında en çok merak edilen sorulara cevaplar sunuyoruz.

Psikolojik durum cinselliği etkiler mi?

Birlikteliğin sağlam temellere dayanması ve mutlu cinsel yaşam için psikolojik ayrıntıları bilmek son derece önemlidir. Yapılan araştırmalar, cinsel başarısızlık ve uyuşmazlıkların genellikle psikolojik ayrıntıları bilmemekten kaynaklandığını göstermektedir. Bu yüzden, seks psikolojisi çok önemlidir. Çoğu zaman tecrübesiz kişilerin cinsel beraberliğinde önemli bir sorun olarak ortaya çıkmasına rağmen, tecrübeli olsalar bile her iki taraf da kendilerine ait özel duygu ve heyecan ayrıntılarını anlayıncaya kadar zaman geçmesi gerekebilir.

Kadın ve erkeğin uyarılması farklı mıdır?

Genelde erkeklerdeki cinsel tahrik kendiliğinden ortaya çıkar. Bu, testislerin iç salgıları sonucunda belirerek fizyolojik bir gerilim yaratır. Cinsel birleşme arzusu tetiklenir ve bununla beraber şekillenir.

Kadınlardaki cinsel arzu uyanışı ise kişiden kişiye değişen karmaşık bir durum sergiler. Kadınların bir erkeğe ilgi duyması hemen cinsel arzuyu ortaya çıkarmaz. Bunun için kadının zevk noktalarının okşanması ve uyarılması büyük önem taşır.

cikolata-yiyen-kadin

Kadınlar nasıl orgazm olur?

Cinsel birleşme sırasında kadın ve erkeğin orgazma ulaşma süreleri değişiktir. Erkekler çok çabuk orgazm olabildikleri halde, kadınların için daha uzun süre gerekebilir.

Kadınlardaki cinsel arzu, hormon durumuna göre değişir. Bazı kadınlar adet döneminin hemen öncesi veya adet görme sırasında daha fazla cinsel arzu duyabilirler.

Her kadının uyarılma noktaları farklıdır. Kimileri göğüslerinden kimileri kalçalarından etkilenebilir. Bazı kadınlar kulağa fısıldanan aşk sözlerinden tahrik olurken bazı kadınlar yatakta terbiyesizce konuşmaktan zevk alabilir. Kadınların orgazm olması için sevgi, duygu, cinsel yoğunlaşma bir bütün olarak bulunmalıdır.

Önerilen haber: Kadınların zevk noktaları için TIKLAYIN

Mutlu bir cinsel yaşam için, erkeklerin bu detaylara mutlaka dikkat etmesi ve eşine doğru yaklaşması gerekir. Bazı kadınlar cinsel ilişkiyle orgazm olamayabilir ama G noktası ve klitorise yapılacak birkaç dakikalık dokunuşla yoğun bir şekilde boşabilir.

Kadınlarda cinsel isteksizlik neden olur?

Kadınların cinsellikten soğuma sebeplerinin başında, ihtiyaçlarını önemsemeyen ve kendisi boşaldıktan sonra ilgisini kesen erkekler vardır. Kadın orgazm olamıyorsa, yatakta mutlu değilse erkekten uzaklaşacak ve cinsel isteksizlik meydana gelecektir. Oysaki tatminkar bir seks hayatı, erkeğin dikkat edeceği hususlarla gerçekten çok kolaydır!

Erkeklerin aceleyle cinsel ilişkiye başlaması, erken boşalması ve kadına karşı ilgisiz olması cinsel hayatı olumsuz etkiler hatta yok eder. Yatakta mutlu olmayan çiftler, günlük hayatta daha kolay kavga edebilir hatta boşanmaya kadar gidebilir. Bu yüzden ön sevişmeyi uzatmak için erkek sabırlı olmalı, kadını uyarmak için istekli davranmalıdır.

Önerilen haber: Kadınlarda orgazmın püf noktaları TIKLAYIN

Orgazm olan kadın, erkeğini daha mutlu etmek için elinden geleni yapacaktır. Mutlu kadın, erkeklerin hayalini kurduğu ters ilişkiyi bile gönül rahatlığıyla kabul edecektir.

Erken boşalmanın sebepleri nelerdir?

Erkekteki erken boşalmanın elbette sebepleri vardır: Kendine güvensizlik, cinsel ilişkide başarısızlık ve partneri tatmin edememe korkusu, sinir gerginliği, kadının isteksizliği başlıca sebepler olarak sıralanabilir.

Daha iyi seks yaşamı için ne yapılabilir?

İyi ve başarılı bir seks hayatı için kadının kendine güvenini geliştirmesi şarttır. Bazı kadınlar fazla kilo, selülit veya istenmeyen tüyler gibi basit sorunlarından dolayı cinsel hayattan uzaklaşabilir. Oysaki, bu problemlerin çözümünü gerçekten kolaydır. Durup üzülmek, dövünmek yerine, “ben bu sorunu çözmek için ne yapabilirim?” diye düşünüp, bulduğunuz çözümleri uygulamalısınız.

orgazm-olmak-banner