Bir kadını çekici gösteren en önemli şeylerden biri ince beldir. İnce bel ile birlikte vücut hatlarının daha fazla ortaya çıkmasıyla kıvrımlı, güzel bir görüntü elde edilmektedir. Bu nedenle kadınların büyük bir kısmı ince bir bel sahibi olmak için çabalıyor. Ne yazık ki her kadının çabası aynı oranda karşılık bulamıyor. Bu bazen fizyolojik özelliklerden kaynaklandığı gibi, bazen de sağlıksal konular engel oluşturmaktadır. Biz de Yüksek Topuklar olarak sizler için daha ince görünebileceğiniz birkaç tüyo vereceğiz.

İki Renk Barındıran Elbiseler Tercih Edin
İki renkli elbiseler belinizin iki yanından geçişler yaparak ve kum saati formu yarattığı için belinizi olduğunuzdan daha ince gösterecektir.

Yüksek Belli Kıyafetler Giyin
Yüksel belli olan etekler ve pantolonlar belinizi olduğundan daha ince göstermenizi sağlayacaktır. Özellikle yüksek jean pantolonlarınızı topuklu ayakkabılarla kombinleyerek ince ve zarif bir görüntü elde edebilirsiniz.

A Form Etek ve Elbiseler Tercih Edin
Bel bölgenize tam olarak oturan ama aşağı indikçe bollaşan parçalar A form parçalardır. Bu parçalar belinizi olduğundan daha ince göstermenizde faydalı olacaktır.

Vücudunuzun Üst Kısımlarına Odaklanın

Vücudunuzda memnun olmadığınız bölge haricinde bir başka bölgeyi abartarak giyinmek o bölgenin kusurunu gizlemenizde önemli bir adım olacaktır. Eğer kalın bir bele sahipseniz onu gizlemek için saçlarınızı, takılarınızı ve hatta makyajınızı bile kullanabilirsiniz.

Aksesuar Olarak Kalın Kemerler Kullanın
Eğer kalın bir beliniz varsa ve belinizde görünmesini istemediğiniz fazlalıklarınızı kamufle etmek için aksesuar olarak kalın kemerler kullanabilirsiniz. Bu şekilde belinizdeki kemeri vurgulayarak daha ince görünebilirsiniz.

Peplum Tarzda Kıyafetler Tercih Edin
İnce beli güzel gösteren en büyük detay onu kum saati formuna sokmaktır. Eğer belinizi kum saati formuna getirmek isterseniz bunun en iyi yollarından biri peplum tarzda parçalar kullanmaktır. Özellikle üst bölgenizde tercih edebileceğiniz peplum peplum parçalar belinizi çok daha ince göstermenizi sağlayacaktır.

Kıyafetinizi Tamamlayıcı Nude Renk Ayakkabılar Tercih Edin
Aslında önemli olan aynı renk ayakkabılar ile aynı renk çoraplar tercih etmektir. ayakkabı ve çorapta yakalayacağınız bu uyum belinizin ince görünmesinde etkili olacaktır.


Mini yüksek belli etekler ve gömlekler ile bel kısmınızdaki fazlalıkları kamufle edebilirsiniz.

İnce Kemerler Tercih Edin
Eğer elbise giymeyi tercih ediyorsanız aksesuar olarak kullanabileceğiniz ince bir kemer ile belinizi daha ince gösterebilir ve göbeğinizi gizleyebilirsiniz. Böylelikle daha ince görüntü elde edebilirsiniz.