İnce telli ve sönük saçlarınızı anında daha dolgun göstermek istiyorsanız, pratik güzellik önerilerimize göz atın. Kuru şampuandan, saç kurutma yöntemlerine kadar daha hacimli saçlar için tavsiyeler, Yüksek Topuklar’da!

Saçlarınızı şampuandan arındırın

Saçlarınızın hacimli görünmesini sağlamak için ilk adım, size en uygun şampuan ve saç kremini seçmektir. İhtiyaca özel üretilen markalardan birini tercih edin. Ancak şampuanı saçınızdan iyice duruladığınızdan emin olun. Şampuan kalıntısı saçların sönük görünmesine sebep olur.

Maya maskesiyle bakım yapın

Yaş mayanın içindeki biotin maddesi, saçların daha hacimli görünmesini ve hızlı uzamasını sağlar. Kökten uca bakım için haftada bir kez maya maskesiyle bakım yapın. Tarif mi? Çok kolay! Saçlarınıza yetecek miktarda yaş mayayı, sulu bir kıvam alacak şekilde sütle karıştırın; maskeyi saç dipleri ve köklerine masaj yaparak yedirin. Geniş dişli tarakla tarayın, streç filmle sarın. İki saat beklettikten sonra önce durulayın sonra şampuanla temizleyin.

Kuru şampuan kullanın

Türkiye’de yeni yeni moda olan kuru şampuan, saçlarını hacimli göstermede gerçekten çok etkili! Deneyene kadar biz de inanmıyorduk ama canlı canlı gördük ki kuru şampuan, hem saçlara dolgunluk kazandırıyor hem de saç modelinin kalıcı olmasını sağlıyor.

Saçlarınızı tersten de kurutun

Saçlarınızı yıkayıp havluyla nemini iyice alın. Geniş dişli tarakla taradıktan sonra saçlarınızı kurutun. Ama makineyi, 30 cm uzaktan tutun ki saçlarınıza zarar gelmesin. Sonra başınızı öne doğru eğin, saç kurutmasını makinesini tutarak saçlarınızı tersten de kurutun. Tekrar saçlarınızı arkaya attığınızda saç spreyi sıkıp hacmini sabitleyin.

Dalgalı saç modellerini tercih edin

Saç düzleştirici veya fön uzun, düz saçlar kulağa hoş gelebilir ama ince telli saçlar için ne yazık ki uygun bir model değildir. Saçlarınızı hacimli göstermek için en iyisi, dalgalı saç modeli kullanmaktır. Zaten, erkekler de en çok geniş dalgalı ve yumuşak görünümlü saçları seviyor, bir taşla iki kuş yani!

Biotin içeren besinler tüketin

Saçlarınızın içeriden beslenmesi, dolgun görünmesi açısından çok önemlidir. Havuç, yumurta, bal kabağı, kayısı gibi beta karoten ve biotin içerenler besinler tüketmenizi öneririz. 3 haftalık düzenli beslenme sonrasında bile saçlarınızda gözle görülür değişiklik olacaktır.

Daha hacimli saçlar için ipuçlarını öğrendiniz.