Aynada, fotoğraflarda, vitrinlerdeki yansımamızda kendimizi güzel görüyorsak, güzel hissederiz. Cildimiz, saç modelimiz, gözlerimizdeki ışıltı ve kıyafetimiz, nasıl göründüğümüzü belirler ve her birini çok önemseriz, öyle değil mi?

Yüksek Topuklar’ ekibi olarak, güzellik dünyasından son bilgileri edinmek ve daha güzel olmak için neler yapabileceğimizi öğrenmek için Estetik ve Plastik cerrahi alanında en önemli ve güvenilir isimlerden olan Prof. Dr. Akın Yücel ve Op. Dr. Aysun Mamak’ı kliniklerinde ziyaret ettik. ‘Yüksek Topuklar’ özel haberinde, konusunda uzman, güvenilir ve deneyimli iki isimden daha güzel olmak için harika bilgiler edineceksiniz!

Estetik alanında gelişen uygulamalar 2014 yılına gelindiğinde son derece acısız, pratik, çoğunluğu ameliyat bile gerektirmeyecek şekilde olmaya başladı. Kadınlar kadar erkeklerden de talep alan ve bazılarını neredeyse öğle tatili süresince yaptırabildiği “cerrahisiz estetik yüz uygulamaları”, daha güzel ve genç görünmek adına tercih edilebilecek en ideal seçimler olarak öne çıkıyor. Estetik ve Plastik Cerrahi alanında başarıları ve güçlü bilimsel yönüyle bilinen Prof. Dr. Akın Yücel ve Estetik konusunda başarılı uygulamaları ile öne çıkan Plastik Cerrah Op. Dr. Aysun Mamak “bir kadının nasıl Hollywood yıldızına dönüştürülür”ün formülünü veriyor. Estetik cerrahideki  daha önceki yaklaşım yüz gençleştirmeyi ve sıkılaştırmayı cerrahi uygulamalara dayandırmaktaydı.  Günümüz modern estetik dünyasında cerrahi düzeltmeden önce yapılacak ilk tedavinin yüzdeki hacim kaybının ve konturu medikal estetik uygulamalarla sağlanmaktadır. Bizim ekip olarak temel prensibimiz yüzdeki simetri ve hacim kaybının onarımını sağlarken aynı zamanda iyi bir kontur ve homojen bir cilt tonunu korumaktır.

Daha

Leonardo da Vinci yüzü, saç çizgisinden çeneye olan bölümü 3 ‘e bölmüştür. Tüm bu estetik oranlar tedavi planlamasının temelini oluşturmaktadır. Üst, orta ve alt yüz bölgesi uyum içinde olmalıdır. Hollywood yıldızlarında da parlak, canlı , dolgun ve konturları belirgin bir yüz görünümü bu şekilde sağlanır.  Prof. Dr. Akın Yücel ve Op.Dr.Aysun Mamak’a göre bunun için en ideal uygulamalar, kırışık azaltma için Botox ve Yüz şekillendirme, çene ovali belirginleştime için dolgu uygulamaları, daha parlak ve canlı bir cilt için mezoterapi  ve PRP, yılların etkisini yüzünden silmek için insanın kendi dokusundan gelen güzellik konseptli fibrocell ile ve klinik ortamında rahatlıkla uygulanabilen yüz germeye basit alternatif ip-askı uygulamaları…

Özellikle kadınların zamanın yıpratıcı etkilerinden daha fazla etkilendiğini baz alan Prof. Dr. Akın Yücel, onların ufak dokunuşlarla adeta birer film yıldızına dönüşmesine bakın nasıl yardımcı oluyor.

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel ve Op. Dr. Aysun Mamak’a göre “cerrahi gerektirmeyen estetik” alanına giren uygulamalardan en ilgi çekeni, yeni teknik dolgu uygulamaları. Cildin her tabakasına ayrı yapıda dolguların uygulanabilmesi, her tabakasını ayrı şekilde tedavi etmeyi ve şekillendirmeyi sağlar. Bu sayede tonusu kaybolmuş cildin toparlanmasını ve başka birine dönüşmeden daha genç bir görünüm elde edilmesini sağlar. Artık bu uygulamaların yeni teknikte iğne yerine kanülle yapılması morarma ve şişmeyi son derece azaltmaktadır. Dolgu maddesi olarak tercihimiz vücudun kendi doğal yapısında olan hyalüronik asitten yana olmaktadır.

Estetik

Eriyebilir bir madde olması, ciltle uyum sağlaması daha naturel bir görünüm elde etmemize neden olur. Yaşa bağlı olarak yüzde gelişen kırışıklıkların,  sivilce izlerinin giderilmesinde ve dudak büyütmede  rahatlıkla muayenehane koşullarında uygulanabilir. Deri içine verilen farklı yapıdaki birçok dolgu maddesi ile deride önceden varolan çöküntüler giderilmiş olur. Dolgu maddesinin özelliğine göre ve uygulandığı bölgeye göre etki süresi değişir. Hyalüronik asit dolgularının ortalama kalma süresi   süresi 6-12 ay arasıdır. Tedavi sonunda kırışıklıklarda ve doku hasarlarında etkin bir çözüm için dolgu uygulamalarının botoks, lazer, peeling gibi tekniklerle birlikte uygulanması sürenin kalıcılığını arttırır.

Mezoterapi yönteminde hyalüronik asit, vitamin, mineral ve aminoasit, kombinasyonu ile  mikroenjeksiyon şeklinde cildin üst tabakasına verilir. Özellikle bu mevsimde yaz aylarının ve güneşin neden olduğu kurumayı düzeltmek ve cilde yeniden ışıltı katmak için kullanılan en önemli tedavilerden biridir.

Prof. Dr. Akın Yücel, daha da güzelleşmek ve gençleşmek adına yapılabilecek bakım ve tüm bu uygulamaların işinin ehli uzmanlar tarafından yapılması gerektiğinin altını çiziyor. Prof. Dr. Yücel, güzelleşmenin yanı sıra doğal güzelleşmenin önemine değinirken, “şimdi değişim zamanı, ev hanımından Hollywood yıldızına” diyor.

Daha fazla güzellik bilgisi için web sitesi: www.akinyucel.com