Üstelik geçmekle kalmayacak, sen dönüp yıllar sonra o adamı gördüğünde, ben bunun neresini sevdim diye kendine soracaksın. Bu yaşlarda insan doğru kararlar vermekte zorlanır. Zaten birbirinize uymuyormuşsunuz. Sen sorun olmayacağını düşünüyorsun ancak ileride bu yüzden çok fazla sıkıntı çıkardı, emin ol!


Şimdi asıl konu, yani senin mektubunda yazdığın konu işin açıkçası çok önemli değil. Bu duygular rüzgar gibi gelip geçecek ancak beni ilgilendiren kısım sonrası….


Yani sen kendinle ilgili doğru kararlar vermeyi, kendi değerini bilmeyi ve yaşamınla ilgili isteklerin konusunda karar vermeyi beceremezsen, yine benzer bir ilişkiden yara alırsın.


18 yaşındasın ve bence evlenmek için çok erken bir yaştasın. Biraz daha sakin olsan, hayatınla ilgili farklı planlar yapsan. Biraz gezsen, görsen, başka hayatlar ve insanlar tanısan olmaz mı? Başka şehirlerde, başka ülkelerde insanlar nasıl yaşıyor haberin var mı? Böyle heyecanların peşinden koşmak daha güzel değil mi?


Sen neden bu yaşta, emekli olmuşlar gibi, aman iyi insan olsun gerisi önemli değil diye kafanda bir sınır çizip, bütün hayatını bir erkeğe adama planı çiziyorsun? Hele bir oku, mesleğini eline al, iyi ve kötüyü ayıracak kadar yürü, sonra evlenirsin de, çocuğunda olur, merak etme hepsi olur.


Ama hayat bir adama aşık olduğunu sanıp, bütün ömrünü bu uğurda harcayacak kadar uzun değil. Başka ideallerin olmalı, daha 18 yaşındasın, hele bir hayata karış, bak neler göreceksin daha…


Kendine değer ver, kendini sev ve geleceğin için hedefler belirleyip o yolda yürü. Benim sana tavsiyem budur sevgili kardeşim…


Sevgilerimle


Candan Ünal


Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü


candan.unal@yuksektopuklar.net


Twitter: @candanunal


Facebook: www.facebook.com/candanunalaskveiliskilerOkur mektubuMerhaba ablacım adım M., 18 yaşındayım ve ben ilk kez biriyle çıktım buluştum.  O da bizim akrabamız oluyor kendisi internetten tanışmıştık, sonra bana aşık olduğunu söyledi inandım onu bende sevmeye başladım yani çok sıcak kanlıydı sevdirdi ama hep tartışırdık çok kavga ederdik.