Havaların ısınmasıyla birlikte ilkbahar yaz modasının renk ve modelleri de belli olmaya başladı. Bu sezon tekstilden kozmetiğe pek çok alanda güneşin sıcaklığını yansıtan renkler ve tropikal esintili ürünler tasarımlarda yerini alıyor.

2018 plaj koleksiyonları arasında ince askıların ve ufacık modellerin yerini büstiyer tarzı bikini üstleri ve yüksek bellerin aldığını belirten Dagi Tasarım Direktörü Derya Koç “Geçtiğimiz yıllarda başlayan pastel tonlarının etkileri geride kalırken, moda dünyasında bu sezon tropikal etki hissedilecek.

İlkbahar yaz sezonunda özellikle kadınların en renkli ve cesur kombinlerine tanık olacağız. Yüksel bel kesimler, dişi formlarla yarışırken siyah renk de her zamanki asaletini korumaya devam edecek gibi görünüyor” diyor.

2018 yaz sezonunda plajlarda özgün ve tropik desenlerin hâkim olacağı mayo ve bikiniler farklı formlarıyla moda severlere alternatifler sunacak. Plaj modasında kadınların artık daha cesur ve vamp tasarımları tercih edebileceğini vurgulayan Derya Koç, sezonun özgür modellere geçeceğini belirtiyor.

Dagi Tasarım Direktörü Derya Koç

2018 plaj modasıyla ilgili kadınlara doğru mayo ve bikini modeli tavsiyelerinde bulunan Dagi Tasarım Direktörü Derya Koç “Plajlarda ışıldamak isteyen iddialı kadınlar; sırt, kalça ve göğüs bölgesinde ip detayları bulunan modelleri tercih edebilir, standart modellerden vazgeçemeyen kadınlar ise klasik mayo modellerinde takı ve fırfır detaylarını kullanabilir.

Özellikle bu yaz plajlarda klasik modeller artık yerini daha cesur mayokini, tankini, straplez ve high waist bikinilere bırakacak. Bolca göreceğimiz aksesuarlar arasında da tak-çıkar tüllü pareolar ve broşlu, kemerli mayolar olacak” dedi.