Eğer şekerleme, kek ve pastalarla aranız iyiyse, Pırpırella’yı mutlaka tanımalısınız. Pırpırella, kendini bildi bileli yemek yapmayı ve şahane tatlarla sevdiklerinin damaklarında iz bırakmayı seven Pınar Arabacı’nın mutfağının adı.

Şahane cupcakeleri ve pastalarıyla bilinen Pırpırella, Ağustos ayından beri harika cupcake ve pastalarını isteyen herkesle paylaşıyor. Şahane lezzetleri kendi evinde bizzat hazırlayan Pınar, aynı zamanda profesyonel olarak tiyatro ile uğraşıyor. Nişan, düğün, kutlama, baby shower, doğum günü ve diğer etkinliklerde Pırpırella’nın enfes pasta ve cupcakeleriyle misafirlerinizi lezzetli şekilde karşılayabilirsiniz.

Sizin için bu Pırpırella’nın yaratıcısı Pınar Arabacı’yla keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Sipariş ve yapım aşamasından biraz bahseder misin?

Ortaya nasıl bir şey çıkacağı müşterinin fikrine bağlı. Onun nelerden hoşlandığı, nasıl bir kek istediği, kime sunacağı soruyorum. Nişan ya da doğum günü için mi istiyor tüm ayrıntıları öğreniyorum. Daha sonra konsepte uygun şekerlemeleri hazırlıyorum ve üzerini içini tamamen konsepte göre tasarlıyorum.

Üzerindeki şekerlemeler saklanabiliyor mu?

Tabii, genellikle pastanın üzerindekileri saklamayı tercih ediyorlar. Tamamen kurumasına izin verdiği ve çarpmadığı sürece müşteriler süslemeleri heykel gibi saklayabilir. Zamanla sertleştiği için fırınlanmış hamur kadar sağlam olabiliyorlar.

Her şey ev yapımı ve doğal!

pirpirella yazı-yani

 

Peki süslemelerin içeriği nasıl?

Süslemeleri şeker hamurundan yapıyorum. Renklerini ise sadece gıda boyası kullanarak veriyorum. Kekin içinde kullandığım kremanın rengini eğer meyvelerden elde edebilirsem kesinlikle doğal yollarla hazırlamayı tercih ediyorum. Her kremanın farklı bir aroması oluyor. Bu aromaları meyvelerden elde ediyorum. Tabii bu da müşterinin tercihine bağlı. Eğer çileği seviyorsa, kremayı gerçek çilekten elde ediyorum.

Birazda keklerden bahsedelim, içeriğini kendin mi ayarlıyorsun?

Hem cupcake, hem de pastalarda süsleme ve içerik tamamen müşterinin zevkine göre belirleniyor. Fakat bende kendime has bir şeyler katıyorum. Eğer müşteri muzu ve fıstığı seviyorsa kekin içini ona göre hazırlıyorum ve tasarımını ona göre yapıyorum.

Diyet yapanlara ve veganlara özel tarifler!

Peki diyet yapanlar ya da vegan olanlar bu pasta ve cupcakelerden yiyebiliyor mu?

Tabii, diyet yapanlara özel olarak cupcake ve pastalar hazırlıyorum. İçeriğinde en iyi tatlandırıcıyı kullanıyorum. Veganlar içinse özel olarak pasta ve kekler yapıyorum. Bu konuda hassas olduğum için sadece figürünü şeker yapıyorum. İçi ve süslemesi tamamen vegan ya da diyete uygun oluyor.

Siparişi kaç gün önceden söylemek gerekli?

Kişi sayısı ve istenilen figür ve süslemeye göre en az 4 gün önce haber verilmesi gerekiyor. Bu işte tek başımayım, yardımcım yok ve her ayrıntısını özenerek yapıyorum. Kendi hoşuma gitmeyen hiçbir şeyi müşteriye sunmuyorum. Son ana kadar kontrol ediyorum. Tüm bunları en az 4 gün gibi bir süreçte ayarlayabiliyorum.

Cupcake ve pastaların fiyat aralıkları nedir?

10-15 kişilik pastalar, üzerindeki süslemeye ve figüre göre 150-200TL arasında değişiyor. Cupcakeler ise minimum 12 tane olarak hazırlıyorum. Yine üzerindeki süsleme ve figürlere göre değişiyor. Fiyatı 60-80TL arasında.

Müşteriler sana nereden ulaşabilir?

Facebook ve Tumblr üzerinden ulaşabilirler. Her şey planladığım gibi giderse yakında Kadıköy/Moda’da küçük bir dükkan açmayı planlıyorum.

Pırpırella mutfağından en güzel pastaları görmek için fotoğrafların üzerine tıklayın!

pirpirella-3001.zip