corek-otu-yagi

Sağlık, güzellik, diyet için çörek otu yağı kullanabilirsiniz. Soğuk sıkım sıvı veya kapsül formunda çörek otu yağı olarak satın alabilirsiniz. “Yüksek Topuklar” ekibi olarak, çörek otu yağı kullanım şekilleri hakkında detaylı bilgiler sunuyoruz, özel haberimizde okuyabilirsiniz.

Çörek otu yağı zayıflama için nasıl kullanılmalı?

Bilimsel çalışmalar, çörek otu yağının dolaylı yoldan zayıflamaya yardımcı olduğunu gösteriyor. İştah kesici, kan şekerini düzenleyici, enerji ve tokluk verici etkileri bulunuyor. Eğer, zayıflama amacıyla çörek otu yağı kullanmayı düşünüyorsanız, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  • Uyanınca dişlerinizi fırçalayıp ağız içi bakterileri temizleyin.
  • Bir tatlı kaşığı soğuk sıkım çörek otu yağını şurup gibi yutun.
  • Üzerine bir büyük bardak suyu yudum yudum ve oturarak için.
  • En geç yarım saat içerisinde sağlıklı kahvaltınızı yapın.

Önemli bilgi: Eğer, kapsül çörek otu yağı kullanıyorsanız, bir bardak su ile hap gibi içebilirsiniz.

Saç dökülmesi için çörek otu yağı nasıl kullanılmalı?

Saç dökülmesini azaltmak, yeni saçların çıkmasını sağlamak için çörek otu yağından faydalanabilirsiniz. Saç yapısını güçlendirmek için her gün bir tatlı kaşığı çörek otu yağı içerken, haftada iki kere saç bakım maskesi olarak kullanabilirsiniz.

Saç diplerine ve uçlarına soğuk sıkım çörek otu yağını masaj yaparak yedirin. Geniş dişli tarak yardımıyla saçlarınızı tarayıp yağın her bölgeye dağılmasını sağlayın. Geceden sabaha kadar veya en az üç saat saçlarınızda bekletin. Ardından, kaliteli bir şampuan ile saçlarınızı yıkayın.

Haftada iki kez düzenli kullanım ve saç dökülmesini önleyen besinler tüketerek günden güne saçlarınızın güçlendiğini göreceksiniz. Saç dökülmesini önlemek için çörek otu yağının kullanımı ile ilgili detayları “saç dökülmesi için çörek otu mucizesi” makalemize göz atarak öğrenebilirsiniz.

Kabızlıktan kurtulmak için çörek otu yağı nasıl kullanılır?

Çörek otu yağı, içerdiği şifalı özler sayesinde kabızlık, gaz, şişkinlik ve hazımsızlık gibi hastalıkların giderilmesine yardımcı oluyor. Özellikle, mide bulantısı ve yanma gibi sorunlarda doğal bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor.

Günün herhangi bir öğününde tok karnına, bir tatlı kaşığı çörek otu yağı içerek mide sağlığının güçlenmesini sağlayabilirsiniz. Çörek otu yağı tadı acı geliyorsa, kapsül formunda eczanelerden satın alabilirsiniz. Midenizi daha da rahatlatmak isterseniz, aşağıdaki formülü deneyebilirsiniz:

Malzemeler,

  • 1 su bardağı ılık su
  • 1 tatlı kaşığı çörek otu yağı
  • 1 çay kaşığı elma sirkesi

Hazırlanışı,

  1. Tüm malzemeleri bardakta iyice karıştırın.
  2. Tok karna yudum yudum ve oturarak için.

Çörek otu yağının faydaları nelerdir?

Biz, “Yüksek Topuklar” ekibi olarak, düzenli bir şekilde çörek otu yağı kullanıyoruz. En başta, bağışıklık sistemini güçlendirip hastalıklara karşı koruma sağlıyor.

Gün boyunca çok yoğun çalıştığımız için enerjiye ihtiyacımız oluyor ve çörek otu yağı, bunu doğal yoldan sağlıyor.

Kadınlarda sıkça görülen vajinal akıntı, kaşıntı gibi mantara bağlı problemlerin giderilmesine yardımcı oluyor. Çünkü, anti fungal yani mantar temizleyici özelliğe sahiptir.

Kansere karşı koruyucu olduğu bildirilen çörek otu yağı, tümörlü hücrelerin yayılmasını önlemeye fayda sağlayabilir.

Son olarak, sigarayı bırakmak isteyenler için çörek otu yağı doğal bir yardımcı olabilir. Çünkü, içeriğindeki özler beynin bağımlılık noktalarını temizleyip kötü alışkanlıklardan kurtulmada etkili sonuçlar yaratabilir. 

Çörek otu yağının faydaları hakkında aklınızda hala soru işaretleri varsa “çörek otu yağının faydaları” konumuz tam size göre!