Kilo vermek isteyenler, bitkisel çözümler arıyor. Son zamanlarda çörek otu yağının zayıflama etkisi sık sık konuşuluyor. Peki, gerçekten çörek otu yağı zayıflatır mı? Gelin, bu önemli konuyu mercek altına alalım…

Kan şekerini dengede tutar

Çörek otu yağının faydalı özleri, insülin yani kan şekeri hormonunu dengede tutmaya yardımcı olabiliyor. Bunun anlamı şu: Sık sık acıkma, tatlı veya aşırı iştah gibi sorunların çözülmesine katkı sağlıyor. Çörek otu yağı kullananlar, kendilerini daha uzun süre tok hissettiğini dile getiriyor.

Bu bilgiler ışığında, çörek otu yağının bazı bireyler üzerinde iştah kontrolüne yardımcı olduğu sonucunu çıkarabiliriz. Bu sayede, gereğinden fazla yemek ve kilo almak durumu ortadan kalkabilir.

Ödem ve toksinleri temizler

Tartıya çıktığımızda kilo artışı görüyorsak, bunun tek içeriği yağlanma değil. Çoğu zaman şişkinlik ve ödem sebebiyle günlük kilo değişimleri olabiliyor. Çörek otu yağı, vücudu içeriden temizleme özelliğine sahiptir. Hücreleri yenilemeye, toksin ve ödemlerin temizlenmesine yardımcı olur.

İşte bu bağlamda çörek otu yağı, vücudu güçlendirip temizlediği için kilo vermeye dolaylı yoldan yardımcı olabilir.

Kötü kolesterolü düşürür

Kolesterol yüksekliği ve karaciğer yağlanması, kilo vermeyi engeller hatta kişinin daha fazla kilo almasına sebep olabilir. Çörek otu yağı üzerinde yapılan araştırmalar, kalp ve damar sağlığı için faydalı olduğunu gösteriyor. Ayrıca, kandaki kötü kolesterol seviyesini düşürüyor. Bu sayede, daha sağlıklı kan değerleriyle kilo vermek ve form korumak kolaylaşıyor.

Hücre yenilenmesini sağlıyor

Vücuttaki kötü yağ hücreleri, organların çevresine tutunarak kansorejen etki gösterebilir. Bunun sonucunda, sağlığı zarar gören vücut yeterince iyi çalışamaz. Metabolizma hızı düşer, sindirim zayıflar. Çörek otu yağının faydaları arasında, kansere karşı koruyucu ve hücre yenileyici etkisi gösteriliyor.

Bu açıdan baktığımızda çörek otu yağı, vücudumuzu güçlendirerek adeta bir kalori yakma makinesine dönüştürmek için yararlı olabilir.

Unutmayın ki, vücut ancak sağlıklı çalıştığında sağlıkla zayıflar. Bir besin takvsiyesi veya bitkisel yağa sadece kilo verdirme gözüyle değil, tüm vücut sağlığınıza olan etkisiyle bakmalısınız.

Çörek otu yağı nerede satılır?

Aktar veya eczanelerden, soğuk sıkım ve organik çörek otu yağı alabilirsiniz.

Çörek otu yağının tadını sevmiyorsanız, kapsül formunda eczanelerde satılan çörek otu yağı besin takviyesini kullanabilirsiniz.

Çörek otu yağı nasıl kullanılır?

Her sabah aç karna bir bardak suyla birlikte bir çay kaşığı çörek otu yağı için. Sonra her zamanki gibi sağlıklı ve doyurucu kahvaltınızı yapın.

Aklınızda olsun: Sadece birkaç kere çörek otu yağı içmek istediğinizi sonucu hemen vermez. Düzenli kullanım son derece önemlidir. Özellikle amacınız kilo vermekse, her sabah ısrarlı bir şekilde çörek otu yağını içmeye devam ediniz.