corek-otu-ile-zayiflama

Çörek otunun faydalarını öğrendiğimden bu yana, beslenmemde sık sık kullanmaya başladım. Özellikle, kilo vermek isteyenler için doğal bir destek olan çörek otu ile zayıflama çayı tarifi hazırladım. Evdeki malzemelerle kolayca yapabileceğiniz bu çay tarifini, istediğiniz kiloya inene kadar içmenizi öneriyorum.

Çörek otu ile zayıflama çayı tarifine başlamadan önce önemli bir noktaya dikkatinizi çekmek istiyorum: Bitki çayları, yoğurt kürü, tarçınlı süt, çörek otu ile zayıflama çayı gibi tarifler kilo vermek için destekleyicidir. Ancak, beraberinde mutlaka spor yapmalı, dengeli ve temiz besinler tüketmelisiniz. Diyeceksiniz ki, “diyet ve spor yaparsam zaten kilo veririm” ama peşin fikirli olmayın: Bu tür sağlıklı destekler kilo vermeyi daha kolay hale getirir, hedefinize kısa sürede ulaşmak için size yardımcı olur. Günlük hayattan bir örnek vereyim: Çok kirli bir tencereyi temizlemek için süngerle ovabilirsiniz ama bu saatlerce sürer. Ancak, biraz yağ sökücü sprey sıkarsanız, telle ovarsanız daha kısa sürede temizlenir ve ışıl ışıl parlar. İşte, zayıflama tarifleri de bunun gibidir; hedefinize ulaşmayı kolaylaştırır. Haydi, başlayalım!

Malzemeler,

 • 1 litre sıcak su
 • 1 tatlı kaşığı çörek otu (tane halinde)
 • 1 adet elma
 • 1 tatlı kaşığı ıhlamur
 • 1 adet limon
 • 1 tatlı kaşığı toz zerdeçal

Hazırlanışı,

 1. Elma ve limonu iyice yıkayıp küçücük doğrayın.
 2. Sürahiye çay için verilen tüm malzemeleri alıp karıştırın.
 3. Ağzını kapatıp, özlerin suya geçmesi için en az 5 saat bekletin.
 4. Elde ettiğiniz zayıflama çayını süzmeden, gün boyunca ana öğün ve ara öğünlerden 10 dakika önce bir bardak için.
 5. Damak tadınıza göre sıcak veya soğuk içebilirsiniz.
Çörek otu ile zayıflama çayı tarifi hakkında önemli bilgiler:

İstediğiniz kiloya inene kadar her gün çayı içmeye devam edin.

Emziren anneler için uygundur, kullanabilirsiniz. Ancak beklenmedik bir etki görürseniz (baş dönmesi, kabızlık gibi) hemen kullanmayı bırakın.

Zerdeçal aktarda satılır, 5 liralık zerdeçal size aylarca yeter. Kilo vermekle birlikte kanserden korunmaya yardımcı olur, ödem söktürmede etkilidir.

Ben bu çayı genelde geceden hazırlıyorum, sabaha kadar bekliyor. Yapmayı unutmamak için telefonuma hatırlatıcı alarm kuruyorum. Alarm çalınca hemen kalkıp çayı yapıyorum.

Bir litre sıcak su kullanıyoruz ama beklerken su biraz buharlaşıyor, meyveler su çekiyor. Bu yüzden en sonunda 4-5 büyük bardak çay kalıyor. Bunu da gün boyunca bitirip her gün yeni malzemelerle yeniden yapmalısınız.

Bu arada, çörek otu yağının faydalarını biliyor musunuz? Hemen öğrenmek için buraya tıklayın!

corekotu-yaginin-faydalari-2