Kişisel bakım ürünleri içinde, ciltte aranan eşsiz formu ortaya koyan makyaj ürünleri arasında fondöten ve kontür ilk sıralarda yer alıyor. Cildin kusursuz bir görünüme sahip olması adına tercih edilen kontür ve fondötenler hem içeriği hem de uygulaması bakımından geniş bir skala barındırıyor. Peki cilt tipiniz için en uygun model nasıl bulunur?

Eşsiz Bir Cilt Tonu İçin Doğru Fondöteni Seçin

Cilt makyajının en önemli öğesi denebilecek fondöten, geniş renk skalası ve çeşitleri ile öne çıkıyor. Kontür, bb krem, bronzer ya da makyaj sabitleyici gibi ürünler içinde yer alan fondötenlerde alt ton ve bitiş rengi seçimi çok önemli. Hem cilt formu hem de alt ton-bitiş uyumu, fondötenlerde iyi bir sonuç verebilir. Kapatıcı fondöten ürünlerde alt tonlar içinde nötr, soğuk, sıcak gibi tonlar yer alıyor. Herkes makyaj konseptine, tercih ettiği renk seçimine göre fondöten alabilir.

Fondötenlerde iyi bir sonuç için, bitişin de doğru seçilmesi gerekiyor. Aydınlık, mat ve canlı bitişe sahip fondöten modelleri kadınların tercihi. Likit forma sahip olan fondötenlerde kapatıcılık seviyesi orta, hafif ve yüksek olarak tercih edilebilir. Güneş ışınlarının yoğun olduğu dönemlerde SPF, yani güneşe karşı koruma faktörü de önemli. SPF 15, 20 ve 30 seviyesinde fondötenleri bu anlamda tercih edebilirsiniz. Fondöten renklerinde ise en çok tercih edilenler bej, pembe ve kahverengi denebilir. Bu da makyaj tarzınıza, giyim tarzınıza göre size bağlı bir seçim. Kalıcı ve nemlendirici özellikler barındırabilen fondöten modelleri, vegan içerik de sunuyor.

Kusursuz Görünümün Kahramanı: Kontür

Makyaj ürünleri içinde kontür gizli kahramanlar arasında denebilir. Yüzü boyutlandıran kontür modelleri davetlerde, özel günlerde makyajların son dokunuşu sayılabilir. Yüz hatlarını iddialı bir şekilde vurgulayan kontürler, makyajı ön plana çıkarmak isteyenlere hitap ediyor. Kontür çeşitleri içinde stick kontür ve set kontürler tercih edilebilir. Kremsi yapısıyla kolay uygulanabilen kontür modellerinde renklere geldiğimizde dark, light ve medium seçimleri yapılabilir. Bronzerlara göre daha kolay uygulanabilen kontür çeşitleri, paket olarak da tercih edilebilir.

En iyi makyaj için kontür seçiminde dikkat edilecek ilk konu cilt tonundan uzak olmayan bir renk seçmek. Stick ya da kontür paleti seçerken, cilt tonundan uzak olmayan renkler tercih edilmeli. Alt tonlarına varana dek iyi bir seçim yapmanın fark yarattığı kontür seçeneklerinde, kullanım oldukça pratik. İyi bir yüz makyajında doğru kontür uygulamaları fark yaratır. Kaş kontür ya da elmacık kemiği kontür uygulamasında, yüzünüzü güzel bir şekilde öne çıkarabilirsiniz. Bununla birlikte çene kemiği ve burun gibi bölgelerde de kontür uygulanabilir. Sihirli bir değnek sunan kontür ile, yüz makyajında fark yaratmak tamamen sizin elinizde.

Flormar’da kontür ve fondöten modelleri arasında cildiniz için en uygun modelleri bulabilir, online satış mağazasında internete özel indirimlerle satın alabilirsiniz.