Gelişen teknolojik imkanlara rağmen cilt lekelerini yok etmek henüz mümkün değil… Sivilce izleri, çiller ya da doğum lekelerini gizlemek için sihirli makyaj malzemelerinden yardım alıyoruz. Cilt lekelerini gizlemek ve doğal güzelliğini öne çıkarmak için önerilerimizi uygulayın!

Cilt temizliğinin önemi

Cildinizin kurumasını önlemek ve makyajın pürüzsüz görünmesini sağlamak için cilt türünüze uygun bir ürünle temizleyin ve bol suyla durulayın. Cildinizin ihtiyaç duyduğu nemi karşılamak ve makyajın kalıcı olmasını sağlamak için yoğun nemlendirici özelliği bulunan krem sürün. Kremin, cilt tarafından emilmesi için beş dakika bekleyin.

Fondöten seçiminin önemi

Cilt lekelerini gizlemek için en güçlü yardımcımız fondötendir ancak doğru seçim yapmak gerekmektedir. Cildinizden bir ton açık ya da bir ton koyu fondöten kullanarak doğal bir görünüm yaratabilirsiniz. Fondötenin dokusu; cilt lekeleri gizlemekte en önemli etkendir. Katı fondötenler, ciltte bir tabaka halinde durur ve yapay bir görünüme neden olur. Likit ya da krem formdaki fondötenler ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Tek adımda cilt lekelerini gizlemek istiyorsanız; kapatıcı, fondöten ve pudrayı bir arada sunan pata kremleri tercih edebilirsiniz.

Pudra kullanmanın önemi

Toz ya da krem formdaki pudralar; makyajın kalıcı olmasını sağlarken, cilt lekelerini gizlemeye de yardımcı olur. Makyajınızın son adımında parmak uçları ya da büyük bir fırça yardımıyla pudra uygulamayı alışkanlık haline getirin. Bu sayede istemediğiniz her nokta, ben veya yara izini rahatlıkla kapatabilirsiniz.

Güneş ışınlarına dikkat

Zararlı güneş ışınları; cilt lekelerinin artmasına ve cildin erken yaşlanmasına sebep olmaktadır. Güneşten koruyucu krem ya da içeriğinde koruyucu bulunan fondöten kullanarak; güneşin zararlı ışınlarının olumsuz etkilerini en aza indirebilirsiniz.

Cilt lekelerini gizlemek için tavsiyelerimizi öğrendiniz. Güzellik hakkında diğer yazılarımızı okuyun:

En iyi güneş kremleri

Cilt lekeleri için doğal çözümler

BB krem ne işe yarar?