Ünlüler televizyonda gördüğünüz zaman nasıl bu kadar güzel görünüyorlar diye sorabilirsiniz. Hangi cilt bakım ürünlerini kullandıklarınız merak edebilirsiniz. Cilt bakım malzemeleri cildinizin görünüşünü ve sağlığını nasıl etkiliyor? Yaşınıza uygun cilt bakımı nasıl olmalı? Cevaplar için hemen haberimizi okuyun!

Yaşa göre cilt bakım ürünleri

Konu cilt bakımı olduğunda, aşınıza en uygun olanı seçmeniz, en başarılı sonucu almanız için önemlidir. Antioksidan özelliği olan ürünler, retinoidler, peptidler, asitler, vb içeren pek çok ürün arasından size en uygun olan ürünü belirlemek elbette kolay değildir. Ancak dermatologların üstünde durduğu en önemli konu, cildinizin yapısına, kimliğine ve yaşına uygun ürün kullanarak, iyi sonuçlar alınabileceğidir.

20’li yaşlarda cilt bakımı

Gençlik yılları, özellikle 20’li yaşlar, akne ve güneş hasarlarından korunmanın önem kazandığı yaşlardır. Her gün cildinizi, doğru cilt bakım ürünleriyle nemlendirmelisiniz. Ayrıca kullandığınız cilt bakım ürünlerinin UHV ışınlarına karşı da koruyabilir olması önemlidir.

Bu yaşarda farkında olunmayan ve ihmal edilen ise, cildi temizlemektir. Özellikle bu konuda oldukça hassas davranmalısınız. Makyaj yapın veya yapmayın, mutlaka cilt temizleme malzemeleriyle her gün cildinizdeki kiri ve tozu silin. Ayrıca akne ve sivilceye karşı koruyan cilt bakım ürünleri kullanın.

30 yaş ve üstü için cilt bakımı

30’lu yaşlara gelindiğinde, ciltte belirli hasarlar oluşmuş olabilir. Hormonal değişimler, doğum gibi fiziksel değişimler de cildinizi etkiler. Bu yüzden, artık 30’lu yaşların ihtiyacı olan cilt bakımı ürünleri kullanmaya başlamalısınız.

Her yaşta olduğu gibi temizleme ve nemlendirme ürünlerini mutlaka kullanmanız gerekiyor. 20’li yaşlarda akne ve sivilceye karşı etkili olan cilt bakım ürünlerinin yerini, cildi nemlendiren, kurutmayan ve ihtiyacı olan bakımı veren ürünler almaya başlamalıdır.

Gündüz nemlendiricisinde antioksidan içeren cilt bakım ürünleri kullanabilirsiniz. Antioksidanlar ciltteki hasarı azaltarak, korumaya yardımcı olacaktır. Geceleri de retinoid içeren cilt bakım ürünleri tercih edebilirsiniz.

Gençlik yıllarında cildinize iyi bakmadıysanız, artık onunla iyi geçinmek ve verimli sonuç almak için son viraja girdiniz demektir. 30’lu yaşlarda yapılan hataların bedelini 40’larda ödemeye başlamamak için, en uygun ve doğru cilt bakım malzemelerini kullanmalısınız. Genel olarak nem ve peptidler gibi kolajen arttırıcı maddeler içeren cilt bakım ürünleri kullanmaya özen gösterin.

Cildi temizlemek artık çok daha önemlidir. Bunun için aparatlı özel yüz temizleme makinelerinin ev modellerini alabilirsiniz. Unutmayın ki; cildinizin temizlenmesi ve nem kazanması oldukça önemlidir.

50 yaş ve üstü için bakım ürünleri

50’li yaşlar, cildinizin artık çok yorulduğu ve sizin tarafınızdan en çok bakıma ihtiyaç duyduğu dönemlerdir. Bu yaşlarda cilt bakımı büyük özen gerektirir. Bu yaşlarda en çok ihtiyaç duyulan şey; nem! Endişe etmeniz gereken ilk konu nemdir. Kremler, serumlar, ne kadar cilt bakım ürünü ve malzemesi varsa, öncelikle yoğun nem olanı tercih etmelisiniz.

Peptidler, retinoidler veya alfa hidroksi veya amino asit içeren güçlü cilt bakım ürünleri kullanmanın yanı sıra lazer tedavileri de işe yarayacaktır. Cildinizi gençleştirmek için bütün cilt bakım ürünlerinden destek alabilirsiniz.

Cildinizin hangi yaşta neye ihtiyacı olduğunu bilmem size büyük fayda sağlayacaktır. Yaşınıza uygun cilt bakımlarına devam edin. Sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilde sahip olun…

 

unlulerguzellikbanner