Daha güzel bir cilde sahip olmak istiyorsanız, tam size göre önerilerimiz var! Evde cilt bakımı için pratik bilgileri ‘Yüksek Topuklar’ kadın sitesi farkıyla okuyun, yıllardır süren dostluğumuza dayanıp güvenle uygulayın!

Cilt renginiz solgun mu görünüyor? 1 adet muzu çatalla ezin, yüzünüze masaj yaparak uygulayın. 15 dakika bekleyip ılık suyla yıkayın.

Sabahları yüzünüzü soğuk suyla yıkamanın, akneyle baş edebilmenin en kolay yolu olduğunu biliyor muydunuz?

Makyaj silmeden yatmayı aklınızdan bile geçirmeyin. Yoksa yaptığınız bakımlar hiçbir işe yaramayacaktır.

Sigara dumanından kesinlikle uzak durmalısınız. Sigara içmeye devam ederek cildinize çok zarar verdiğinizi bilin.

Her gün bir elma yemek, cildinizi parlatacaktır!

Parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanın ilk kuralı, cilt temizliğini ihmal etmemektir. Siz de her gün cildinizi yıkayın ve temizleyin.

Cildiniz çok hassassa veya tonik kullanmak istemiyorsanız, her sabah ve akşam gülsuyu ile temizleyin.

Cildiniz kuru ise, alkollü temizleyicilerden kaçınmalı ve doğal ürünleri tercih etmelisiniz.

Dışarı çıkmadan önce cildinize nemlendirici kremini dairesel hareketlerle uygulayın. Yoksa güneş, rüzgar veya yağmurun etkisiyle cildiniz kurur. Ayrıca artık pek çok nemlendirici krem erken yaşlanmayı önleyen özelliğe de sahip!

Eğer cildiniz kuruyor ve pul pul dökülüyor ise, onun bu sinyalini hemen fark etmelisiniz. İşte size pratik bir peeling tarifi:

1 tatlı kaşığı mısır unu, 1 tatlı kaşığı yoğurt ile karıştırın. Karşımı 5 dakika bekletin ve daha sonra cildinize dairesel hareketlerle sürün.

Göz ve dudaklar hariç uygulayacağınız peelingi 5 dakika bekletin ve yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Cildin ölü hücrelerden arındığını göreceksiniz.

Uykusuz gecelerin sonunda oluşan gözaltı morlukları ile başa çıkmak için her gün 10 dakika gözlerinize birer dilim patates koyun ve 10 dakika bekletin. Ardından ılık su ile yıkayın.

Gözleriniz çok şiştiyse, buz torbasıyla gözlerinize kompres yapabilirsiniz.

Hava almayan cilt, sivilce, akne ve siyah noktalarla uğraşmak zorunda kalır. Bunu önlemek için, bir kabın içine su koyup kaynatın. Saçlarınızı gergin biçimde arkadan toplayın. Kaynayan suyun üstüne yüzünüzü tutun ve buharın gözeneklerinizi açmasına izin verin. Cildiniz nefes alacaktır.

Kurumuş dudaklarınızı eski diş fırçasıyla fırçalayarak ölü derilerden kurtulabilirsiniz. Ayrıca çantanızda dudak nemlendiricisini eksik etmeyin.

Makyaj