evde-cilt-bakimi

Evde cilt bakımı nasıl yapılır?

Cildinizin renginden, parlaklığından memnun musunuz? Yoksa, kızarıklığı, kuruluğu ve yorgun görüntüsüyle aynaya her bakışınızda sizi üzüyor mu? ‘Yüksek Topuklar’ olarak cilt bakımını kolaylaştırıp sizi mutlu edecek süper önerilerimiz var, hemen okuyun ve güzelliğinizi yeniden keşfedin!

Cilt türünüzü öğrenin

Cildiniz kuru ve kızarıklıklar oluşuyorsa, mutlaka hassas ciltler için üretilmiş kozmetikler kullanmalısınız. Hassas ciltlerde, içeriğinde meyankökü bulunan kremleri kullanmak olumlu etki yaratır. Meyankökü cildinizi sakinleştirir ve dış etkenlere karşı dayanıklılığını arttırır.

Cildinizin ihtiyacını karşılayın

Özellikle cildinizin yorgun göründüğü zamanlarda, normal bakımınızın dışında bir takviye bakıma ihtiyacı var demektir. Bunun için birkaç hafta devam edilecek bir serum kürü kullanabilirsiniz. Bu serum kürlerini, akşam yüz temizliğini bitirdikten sonra veya sabahları gündüz kreminizi sürmeden önce kullanabilirsiniz.

Doğal cilt bakım maskesi tarifi için tıklayınız

[wp_ad_camp_2]

Cildinizi canlandırın

Cildiniz solgun ve mat göründüğünde çözümünüz var.cilt bakımı için Öncelikle yüzünüzü soğuk suyla yıkayın. Ardından hafifçe kurulayın. Sonra canlandırıcı bir maske yapın. İsterseniz evde kendiniz de bu maskeyi hazırlayabilirsiniz. 2 tatlı kaşığı nemlendirici krem, 1 yumurta sarısı, 1 tatlı kaşığı zeytinyağını karıştırıp, yüzünüze sürün ve 20 dakika yüz, boyun ve dekoltenize uygulayarak bekletin. Ayrıca, cildinizi canlandırmak için bal ve tarçın maskesi kullanabilirsiniz.

Dudak çevrenizi önemseyin

Dudak çevresinde oluşan küçük çizgiler, kolajen eksikliğinden kaynaklanır. Özel dudak kremleri kullanarak bu çizgileri ve mimiklerden oluşan ifadeleri yok edebilirsiniz. Bu kremler dudak çevresi boyunca bir hat şeklinde sürülür. Hafif pırıltılı, şeffaf ve besleyici bir tabaka oluştururlar. Bu tabaka cildi besler, soğuktan korur ve yeniden yapılanmasını sağlar.

Dudak bakımının püf noktaları için tıklayınız

Göz çevrenize özel davranın

Cildinize uygun olan bakım kremini seçerken, aklınıza göz çevresi içinde aynı tip ürünü alıp almayacağınız sorusu takılıyor mu? Cilt tipiniz ne olursa olsun, göz çevresi daima hassas cilt kategorisine girer. Çünkü göz çevresinde daha az yağbezi vardır ve cildin 1/4 ‘ü kadar incedir. İyi bir göz bakımı ürünü, buna uygun olarak üretilir.

[wp_ad_camp_2]

Nemlendiriciyi mutlaka kullanın

Kuru ciltlerde en sık karşılaşılan soru, neme mi yoksa yağa mı ihtiyaç duyduğudur. Eğer cildinizi temizledikten sonra gergin, kuru olduğunu hissediyor, kaşıntı yaşıyorsanız, cildiniz yağ üretmiyor demektir. Doğal cilt lipitleri içeren bir krem bunu düzeltecektir.

Evde doğal cilt bakım önerileri için tıklayınız