Aynaya baktığınızda güzel, pürüzsüz bir cilt görmek ve kendinize gülümsemek istiyorsanız; Yüksek Topuklar’ın sizler için hazırladığı cilt bakım maskelerini deneyin! Kolayca ulaşabileceğiniz besinlerle hazırlanan doğal cilt maskeleri, güzelliğinizi koruma altına alacak!

Cilt bakım maskelerinden tam fayda sağlamak için düzenli olarak uygulamaya özen gösterin. Vaktim yok demeyin, günde 15 dakika da olsa kendinize zaman ayırın. Evde cilt bakımı yapmayı daha eğlenceli hale getirmek için arkadaşlarınızı davet edebilir, müzik eşliğinde güzelliğinize güzellik katın!

1. Dinlendirici cilt bakım maskesi

Cildiniz yorgun ve solgun mu görünüyor? Her mevsim bulabildiğimiz, vitamin ve mineral zengini muzla, doğal cilt maskesi hazırlayabilir ve cildinizi dinlendirebilirsiniz. Nasıl mı? Bir adet muzu çatalla ezip püre haline getirin ve bir yemek kaşığı süzme balla karıştırın. Yüzünüze sürün ve 15 dakika bekletin. Haftada bir kez uygulama yeterlidir.

2. Sivilceler için maya maskesi

Cildinizde sık sık sivilce çıkıyor ve bu durumdan rahatsız oluyorsunuz, değil mi? Sorunu çözüme kavuşturmak için mayadan faydalanın! 1 paket kuru mayayı bir kaba koyun ve üzerine damla damla su ekleyin. Bunu yaparken karıştırmaya dikkat edin. Macun kıvamı elde ettikten sonra karışımı sivilcelerinizin üzerine sürün. Bu karışım, 30 saniye içerisinde kuruyacağı için rahatlıkla yatağınıza girip maskenizle uyuyabilirsiniz.

3. Işıltı veren kivi maskesi

Cildinizin ışıl ışıl parlamasını istiyorsanız; hem beslenmenizde hem doğal cilt bakımınızda C vitamini zengini besinlere yer açın! Parlak, canlı bir cilde sahip olmak için kividen yardım alabilirsiniz. Nasıl mı? Birkaç kiviyi soyup çatalla ezerek püre haline getirin. Suyunu süzüp posasını temizlenmiş yüzünüze ve boynunuza masaj yaparak sürün. 20 dakika bekleyip ılık suya batırılmış pamukla silin ve ılık suyla yıkayıp havlu ile kurulayın. Haftada bir kez uygulama yeterlidir.

4. Sıkılaştırıcı yumurta maskesi

Cildiniz esnekliğini yitirerek sarkmaya mı başladı? Mucize besin yumurta, doğal cilt bakımı için yardımınıza koşuyor! 2 yumurta akını, 1 çorba kaşığı toz şekerle kar halinde çırpın. Maskeyi, temizlenmiş cildinize pamukla masaj yaparak sürün. 15 dakika bekleyip ılık suya batırılmış pamukla temizleyin. Ilık suyla yıkayıp havlu ile tampon yaparak kurulayın. Haftada 1 kez uygulama yeterlidir.

5. Canlandırıcı çilek maskesi

Yaz mevsiminin en sevilen meyvelerinden biri olan çilekle, cildinizi canlandıracak doğal cilt maskesi hazırlayabilirsiniz. Nasıl mı? Dört iri çileği ezerek bir çorba kaşığı yoğurtla karıştırın. Göz çevresi hariç, bütün yüze ince bir tabaka halinde sürün. Maskeyi, cildinizde 5 dakika bekletin. Ayda iki kez uygulama yeterlidir.

6. Leke giderici yoğurt maskesi

Şifa kaynağı besinlerin başında gelen yoğurt, yaşlılık lekelerini yok ettiği gibi hamilelik sırasında oluşan cilt matlığını da önler. Doğal bir beyazlatıcı içeren saf yoğurdun birçok ünlünün vazgeçilmez yüz temizleyici olduğunu da söyleyebiliriz. Bir çay kaşığı yoğurdu bir çay bal ile karıştırın. Karışımızı yüzünüze sürün. Daha sonra ılık suyla durulayın. Düzenli olarak uyguladığınız takdirde, cildinizin eşsiz bir parlaklığa kavuştuğunu göreceksiniz.

Cilt bakım maskeleri tariflerini öğrendiniz. Aşağıdaki konu başlıkları da ilginizi çekebilir: