Cildiniz için yüzlerce lira ödeyip kremler, bakım ürünleri alıyorsunuz ancak bu önemli hataları yapıyorsanız, hiçbir işe yaramıyorlar. ‘Yüksek Topuklar’ ekibi olarak sizler için cildi yaşlandıran hataları yazdık.

Güneş kremi

Eğer cildinize güneş kremi kullanmıyor ve güneşin altında kapkara olana kadar yatıyorsanız, cildinizde çillenme, lekelenme ve çok daha kötü hastalıklara davetiye çıkarırken, yaşlandırdığınız gerçeğini unutmayın!

Kuru cilt

Ne kadar bakım yaparsanız yapın, nemlendirici kullanımını, su içerek içeriden ve dışarıdan desteklemelisiniz. Özellikle kış aylarında cilt kuruluğunu gidermenin yollarını deneyebilirsiniz.

TIKLA OKU: Cilt kuruluğu nasıl giderilir?

Yanlış beslenme

Düzenli olarak yağlı, sağlıksız beslenip, cildinizin güzel kalmasını bekleyemezsiniz. Cilt güzelliği için karotenoidler, tokofenoller, flavonoidler, vitaminler (A, C, D ve E) gibi antioksidanlar, Omega-3 yağ asitleri, proteinler gereklidir. Bu da sağlıklı beslenmeyle olabilir.

TIKLA OKU: Cildi güzelleştiren mucize besinler

Makyajla uyumak

Ne kadar yorgun olursanız olun, eve geldiğinizde makyajınızı çıkarmadan uyumayın! Bu çok önemli bir cilt bakım kuralıdır. Cildinizin nefes almasına izin verin.

Yanlış kozmetikler

Her gördüğünüz ürünü almayın! Öncelikle cildinizi iyi tanıyın, neye ihtiyacı olduğunu tespit edin ve cildinizde işe yarayacak ürünler kullanın. Cildinize sert ve tahriş edecek maddeler uygulamayın. Sert sabunlar vb.

TIKLA OKU: Cilt tipinize göre bakım rehberi

Cildi yaşlandıran hataları öğrendiniz.