Cildinizin ışıl ışıl bir görüntüye sahip olmasını istersiniz değil mi? O zaman evde hazırlayabileceğiniz doğal maske tarifleri imdadınıza yetişiyor.

Her mevsim, özellikle mevsim geçişlerinde cildinize özen göstermelisiniz. Cilt maskeleri bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. Üstelik hazır satın almak yerine, evde kolayca kendiniz hazırlayabilirsiniz.

Cilt beyazlatma için limon maskesi

İstesek de, istemesek de, güneşin olumsuz etkilerine mutlaka maruz kalıyoruz. Güneşin elbette faydaları var. Özellikle D vitamini açısından ancak UV ışınlarına maruz kalan cilt, zarar görüyor. Limon maskesi, cildiniz için doğal ağartma etkisi yapacaktır.

2 yemek kaşığı pişmiş yulaf ve 1 yemek kaşığı taze limon suyunu iyice karıştırın. Yüzünüze sürüp, 25 dakika bekletin. Ilık suyla yıkayın.

Leke oluşumunu önlemek için cilt maskelerini uyguladıktan sonra güneşe çıkmamaya özen gösterin!

Cilt lekeleri için domates maskesi

Domates ve yoğurtla yapılan bu maske, ölü cilt hücrelerini ortadan kaldırır. Toksinlerden kurtulmanızı sağlar. Ciltteki lekelerin ve dalgalı bronzluğun iyileşmesi için kullanılır.

2 çay kaşığı yoğurt ile 1 adet rende domatesi karıştırın. Macun kıvamına gelince yüzünüze uygulayın. 15 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın.

Cildi gençleştiren avokado maskesi

Avokadonun pek çok muhteşem faydası var. Nemlendirici özelliği yanı sıra, inflamatuar etkisi de vardır. İçeriğinde bal da olan bu maske, cildin gençleşmesinde etkilidir.

1 çay kaşığı organik bal, 1 çay kaşığı yoğurt, 1 çay kaşığı avokado püresini karıştırın. Yüzünüzde 10 dakika bekletin, ılık suyla yıkayın.

Cildinizi parlatacak doğal maske tarifleri düzenli uygulandığı takdirde, ışıl ışıl, sağlıklı bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olacaktır!