Elma maskesi: Sulu elmaların marifetleri arasında kırışıklıkları gidermek vardır. Yeşil bir elmayı soyun ve kabuksuz kısmını temizlenmiş cildinizin üzerine koyun. 10 dakika sonra soğuk suyla yüzünüzü durulayın. Elmanın içindeki bitkisel öz olan pektin maddesi, hücrelere büyük miktarda nem verir. Cildin içten şişmesini ve düzgünleşmesini sağlar. Bu kürü istediğiniz sıklıkla yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Yeşil Çay: Gözlerinize bakım yapmak için kullanabilirsiniz. İçinde bol miktarda E vitamini barındıran yeşil çay, çok iyi bir cilt balsamıdır. E vitamini, hücrelerin yapısını bozan serbest radikalleri etkisiz hale getirir. Bu da cildi yaşlanmanın etkilerine karşı korur. Yeşil çay, içinde bulunan doğal maddeler sayesinde, gözkapaklarındaki şişliklerin, gözyaşı torbalarının inmesini sağlar.

2 fincan yeşil çay poşetini, bir fincana veya küçük bir tasa koyun. Üzerine sıcak su dökün. 5 dakika demlemeye bırakın. Sonra hafifçe sıkın. Bu iki poşeti, 10 dakika boyunca gözlerinizin üstünde bekletin.

Maydanoz: Güzelliğiniz için son derece faydalıdır. Bu otun içinde, yüksek dozda pro-vitamin A barındırır. Provitamin A, vücudun kimyasal işlemlerini aktive ederek, cildin hücre yenilenmesini hızlandırır. Ayrıca cildin sıvı tutabilme özelliğini de güçlendirir. Sonuçta, sıkı ve düzgün bir cildiniz olur.

Haftada bir kere, yarım fincan maydanozu ince ince kıyın. 2 yemek kaşığı labne peynir ve 1 yemek kaşığı krema ile karıştırın. Bu karışımı yüzünüze sürün ve 20 dakika bekletin. Ilık suyla durulayın. Labnenin içindeki protein, aynı zamanda hücreleri güçlendirecektir.

Kekik: kekiğin içinde bulunan uçucu yağlar, dezenfektan özelliğine sahiptir. Sivilcelere karşı da kullanılır. Kekikli bir buhar banyosu için, 2 yemek kaşığı kuru veya taze kekiği bir tasa koyun. Üzerine kaynar su dökün. Yüzünüzü leğenin üstüne tutun ve büyük bir havluyla buharın kaçmasını önlemek için, başınızı kapatın. Gözlerinizi kapatın ve 10 dakika böyle kalın. Buhardan dolayı gözenekler açılacak ve cilt bitkinin özelliklerini daha çok nüfuz edecektir.