Cildi sıkılaştıran yağları, Yüksek Topuklar ekibi olarak sizler için derledik. Ciltte oluşan sarkmaları önlemek için bitkisel yağlardan faydalanabilirsiniz.

Yaş, kilo alıp verme gibi faktörler ciltte sarkmalara ve kötü bir görünüme neden olur. Meydana gelen cilt sarkmasını evde doğal yöntemlerle giderebilirsiniz. Cilt sıkılaştıran bitkisel yağlardan tam fayda sağlamak için düzenli olarak uygulamaya özen gösterin.

Cilt sıkılığı için kantaron yağı

Kantaron yağı, cilt hücrelerinin onarılmasını sağlar, yara ve yanık tedavisinde etkilidir. Parmağınıza bir damla kantaron yağı damlatıp, yüzünüze masaj yapın. Bu yöntemi, haftada bir düzenli olarak uyguladığınız takdirde cildiniz sıkılaşacak ve gençleşecektir.

Cilt sıkılaştırıcı fındık yağı

Cilt sıkılaştırıcı etkiye sahip fındık yağı, çatlak görünümünü de hafifletmeye yardımcı olur. Parmak uçlarınıza az miktarda alınarak fındık yağı alarak cildinize uygulayın. Düzenli uygularsanız, nemlendirici ve sıkılaştırıcı etkisini görebilirsiniz.

Cilt güzelliği için avokado yağı

E vitamini bakımından zengin avokado yağını su ile seyrelttikten sonra cildinize uygulayabilirsiniz. Islak pamuğun üzerine birkaç damla avokado yağı damlatın ve cildinize masaj yaparak sürün. Bu yöntemi, haftada 2-3 kez düzenli olarak uygulayın, etkisini kısa sürede görebilirsiniz.

Cildi sıkılaştıran susam yağı

Susam yağı, antioksidanlar ve yağ asitleri bakımından zengindir. Yaşlanmayı geciktirir, cilt hücrelerinin daha sağlıklı çalışmasını sağlar. Susam yağını su ile seyrelterek cildinize uygulayabilirsiniz. Haftada 1 kere uyguladığınız takdirde, cildiniz daha sıkı ve sağlıklı olacaktır.

Portakal yağı ile doğal cilt bakı

Portakal yağı vitamin ve mineraller bakımından zengindir. Düzenli kullanıldığında cildi sıkılaştırır. Bir parça pamuğu ıslatın ve üzerine birkaç damla portakal yağı damlatın. Cildinizi bu pamukla silin. Bu yöntemi gün aşırı uygulayabilirsiniz. Hassas bir cilde sahipseniz haftada 1 defa uygulamanızı tavsiye ederiz.

Cildi sıkılaştıran bitkisel yağları tüm cilde uygulamadan önce küçük bir alanda deneyerek alerjiniz olup olmadığından emin olun!