Ben sık sık ceviz suyu içiyorum, çünkü gerçekten çok faydasını görüyorum. Tokluk veriyor, enerjimi artırıyor, cildimi güzelleştiriyor. Deneyene kadar inanmazdım belki ama şimdi eminim: cevizin suyunun faydaları mucizeler yaratıyor!

Ceviz suyu anında tokluk hissi veriyor

Fazla kilo problemi olan herkese ceviz suyunu tavsiye ediyorum. En başta, içeriğindeki bitkisel protein sayesinde yağ yakımına yardımcı oluyor. Ayrıca, tokluk verdiği için fazla yemenin önüne geçiyor. Cevizde bulunan Omega 3 yağ asitleri beyin ve sistemini güçlendiriyor, zindelik veriyor. Özellikle, yoğun bir tempoda çalışıyorsanız, her sabah ceviz suyu içmenizi tavsiye ediyorum.

Saç ve cilt sağlığı için çok yararlıdır

Cevizdeki E vitamini, saç ve cilt sağlığı için son derece yararlıdır. Ben kullanmaya başladığımdan beri, ciddi anlamda saç dökülmesi problemim azaldı, her ay çıkan sivilcelerim durdu. Elbette, beraberinde iyi beslenerek bunu destekliyorum ama bence ceviz suyu faydalarıyla bana çok katkı sağlıyor.

Kalp ve damar hastalıklarından koruyor

Kötü kolesterolün düşürülmesine yardımcı olduğuna dair birçok bilgi var. Özellikle, kalp ve damar hastalıklarından korunmak için ceviz suyu tavsiye ediliyor. Üstelik, bu yöntem hem çok ekonomik hem de çok kolay…

Bu benim geceden hazırladığım ceviz suyum 🙂

Ceviz suyu nasıl kullanılır?

Ceviz suyu genellikle sabah aç karna içiliyor. Kahvaltıdan hemen önce ceviz suyunu içebilirsiniz. Ben de sabahları içiyorum ama bazen ceviz suyunu akşam da kullanıyorum. Diyelim ki o gün iştahım çok açık ve belli ki akşam yemeğinde çok yiyeceğim… İşte, bunu önlemek için yemekten yarım saat önce ceviz suyu içiyorum. Bana hemen tokluk veriyor ve gerektiği kadar yiyerek sofradan kalkabiliyorum. Bu yüzden, eğer akşamları çok yemek gibi bir sorununuz varsa, ceviz suyu faydalarından yararlanabilirsiniz.

Ceviz suyu nasıl yapılır?

  • 1 su bardağı oda sıcaklığında su
  • 1 tam ceviz içi

Hazırlanışı,

  1. Ceviz içini suyun içine koyup geceden sabaha kadar bekletin.
  2. Sabah aç karna önce ceviz suyunu için sonra iyice çiğneyerek cevizleri yiyin.

Ceviz suyu hakkında bilgiler:

Ceviz suyunu her gün içebilirsiniz ama kür şeklinde de uygulayabilirsiniz. Örneğin, 1 ay boyunca her sabah ceviz suyu için. Sonraki ay ise limonlu su için. Bu şekilde dönüşümlü olarak kullanabilirsiniz.

Hamileler ve emziren anneler de ceviz suyu içebilir ama olası bir yan etki görürseniz, kullanmayı bırakın.

Ben cevizin suyunun faydalarından çok memnunum. Umarım, siz de memnun kalırsınız.