ceviz-suyu-zayiflama

Ceviz suyu ile zayıflama

Bitkisel zayıflama yöntemleri kullanarak hızlı ve sağlıklı kilo vermek isteyen siz değerli ‘Yüksek Topuklar’ okuyucuları için mucizevi bir tarifimiz var: Ceviz suyu! Sadece iki malzemeyle hazırlanan bu sihirli karışımla, her gün biraz daha zayıfladığınızı görüp mutlu olacaksınız.

Ceviz suyu içerek zayıflayanların yorumlarını duyduğumuzda çok heyecanlandık ve bu şahane tarifi bir an önce size ulaştırmak istedik. Farklı yaş gruplarından insanların ceviz suyundan gördükleri faydalar şöyledir:

 • Karın şişkinliği ve gaz problemim çözüldü.
 • Göbek eritmeye ve kilo vermeye başladım.
 • Her hafta tartıda olumlu sonuçlar aldım.
 • Kolesterol değerlerim normale döndü.
 • Düzenli olarak büyük tuvalete çıkmaya başladım.
 • Uzun süre tok hissedip aç kalmadan zayıfladım.
 • Tatlı isteği ve aşırı iştahı yok ettim.
 • Troid değerlerimin normal döndüğünü gördüm.
 • Basenimdeki yağların eridiğine şahit oldum.
 • Yorgunluk, halsizlik ve sinirlilikten kurtuldum.

[wp_ad_camp_2]

Gördüğünüz gibi cevizli su içmek sadece zayıflama değil, genel vücut sağlığı için çok faydalıdır. İnsanların bu mucizevi değişimleri yaşaması aslında bilimsel otoriteler tarafından da kabul edildi. Örneğin, Amerikan Sağlık Bakanlığı (FDA) cevizin içerdiği Omega-3 yağlarının hem zayıflamada hem beyin sisteminde yararlı olduğunu resmen kabul etti.

Ceviz suyu nasıl yapılır?

Cevizin faydaları arasında, vücudun yağ yakmasını hızlandıran protein özleri içermesi vardır. Tokluk süresini uzatarak, aşırı açlık çekmeden kilo vermeyi sağlar. Cevizi suyu içerisinde bekletmek, özlerinin iyice suya geçmesini ve sizin daha çok fayda görmenizi sağlar. Sonuç mu? Sağlıklı ve hızlı zayıflamanın mucizesini bizzat yaşarsınız. Ceviz suyu nasıl yapılır derseniz, bu gerçekten kolaydır!

Bu bizim yaptığımız ceviz suyu, gerçekten çok kolay ve lezzetli! 🙂

ceviz-suyu-zayiflama-kuru

Malzemeler,

1 adet bütün ceviz (Sert dış kabuğu soyulmuş)

1 su bardağı oda sıcaklığında su

Hazırlanışı,

Cevizin içindeki minerallerin suya geçmesi için, ceviz suyu geceden hazırlanıp sabaha kadar bekletilir ve sabah aç karna içilir. Yapmanız gereken çok basit: 1 su bardağı suyun içine 1 adet bütün cevizi ekleyip sabaha kadar bekletin.

Sabah uyandığınızda aç karna, oturarak ve en az 3 yudumda ceviz suyunu için. Cevizi yiyin. Her zamanki gibi diyete uygun kahvaltınızı yapın.

Emziren anneler, hamileler, diyabet, tiroid ve kolesterol hastaları için uygun olan ceviz suyunu, istediğiniz kiloya inene kadar her gün yapmalısınız.

Ceviz suyunu mucizevi hale getiren özelliklerini öğrenmeye ne dersiniz? İşte, cevizin faydaları:

 1. Protein içeriğiyle yağ yakmayı hızlandırır.
 2. Omega 3 yağlarıyla sinir sistemini korur.
 3. Ara öğünde yenildiğinde tok tutup kilo verdirir.
 4. Karaciğeri güçlendirip hormonları dengeler.
 5. Detoks etkisiyle vücudu içeriden temizler.
 6. Doymamış yağ içeriğiyle kabızlığı giderir.
 7. Sporcuların kas yapmasını sağlar.
 8. Saç ve tırnak sağlığı için faydalıdır.
 9. Cildi nemlendirip yaşlanmaya karşı korur.
 10. Damar tıkanıklığına karşı korur.
 11. Kansere karşı koruyucu ve iyileştiricidir.

Cevizi nasıl yemek gerekir?

Ceviz çok faydalı bir besindir ancak kalori değeri yüksektir. Diyet sürecinde, kaynağı her ne olursa olsun fazla aldığınız her kalori, vücutta yağ olarak depolanır. Bu yüzden, ‘Ceviz nasılsa çok faydalı’ deyip her gün avuç dolusu ceviz yemeyin.

Günde en fazla 4 adet ceviz yemelisiniz, bu sağlığınız için yeterli, diyet içinse uygundur. Örneğin, akşamüstü 4-5 gibi ara öğün yaparken bir fincan tarçınlı süt içebilir ve yanında 2 adet tam ceviz yiyebilirsiniz. Bu hem açlık ve sinir çekmeden kilo vermenizi hem de yağ yakmanızı sağlar.

zayiflama-yontemleri-banner