Son zamanlarda sık sık duyduğumu bir ürün var. CC krem. BB krem kullanan insanlar, CC krem kullanmayı da ihmal etmiyor. Peki nedir bu CC krem? Kafanızdaki soruları yanıtlamak için CC kremi anlatıyoruz.

CC Krem Nedir?

CC Krem açılımı Colour Corrector, Complexion Corrector veya Complete Care olarak biliniyor. CC kremler ciltteki yoğun renk farklılıklarını görerek, eşitlemeye yarayan bir krem. BB krem ile aynı işlemleri yapıyor gibi görünebilir. Fakat CC kremler, tamamen ciltteki renk tonu farklılıklarını gidermek için üretilen bir ürün. Yani bazı lekeler, izler, kızarıkları BB krem ile geçmeye bilir veya fondöteni kat kat sürdüğünüz zaman kurtulabilirsiniz. Fakat CC kremler bunu tek başına ve normal kullanımla yapıyor. Örnek vermek gerekirse; soğuk havalarda yüzünüzde oluşan kızarıklıkları fark eder, o bölgeye doğru hücum ediyor ve cildin normal renk tonuna gelmesini sağlıyor.

Her üründe olduğu gibi CC krem alırken ve kullanırken de cilt tipinize göre olanını seçmelisiniz. Bu sayede fazla yağlanma, kuruluk veya renk tonlarında farklılık gibi etkilerden korunursunuz. Eğer yağlı bir cildiniz var ise, cildi daha fazla yağlandırmayan hafif yapılı CC kremleri tercih edebilirsiniz. Açık tenliler güneşten daha fazla zarar gördükleri için leke oluşmasını önlemek için SPF içeren CC kremler kullanabilirsiniz.

CC kremler, BB kremlerle aynı özellikleri taşıdığını görebilirsiniz. CC kremler cildi nemlendirir, kızarıklıkları yok eder ve güneşten korur. Fakat arada fark ise, CC kremler özellikle kızarıklık, leke, sivilce izleri gibi üstünü kapatması zor olan cilt durumlarını, BB kremlere göre daha iyi yapması. Aynı zamanda güneşten koruma özelliği ile BB kremlerinde önüne geçmiş durumda.

cc-krem-nasil-kullanilir

CC Kremler Nasıl Kullanılır?

Tıpkı BB kremler gibi kullanımı vardır. Yani makyaj öncesinde kullanabilirsiniz. Eğer sorunsuz bir cildiniz var ise, tek başına renk tonu dengeleyici olarak kullanabilirsiniz. Eğer sadece yanak bölgesinde kızarıklık yaşıyorsanız, sadece yanak bölgesine de uygulayabilirsiniz. Fondötenden vazgeçmeyenlerdenseniz, fondöteniniz ile de karıştırıp kullanabilirsiniz.

CC Krem Markaları

Lancome City Miracle CC Krem

CC-Krem-BB-Krem

Şehir içerisinde sürekli gezen ve makyaj tazelemeye vakti olmayan insanlar için vazgeçilmez bir ürün. Hava kirliliği, güneş ışınları, stres, su lekeleri, sigara dumanı ve uykusuzluk cildi en çok etkileyen şehir unsurları. Bunu dikkate alan Lancome markası City Miracle CC krem üreterek, şehir kadınlarının derdine çözüm oldu. Fondöten gibi kapatıcı özelliği olan bu CC krem, aynı zamanda nemlendirici özelliğine de sahip. Ayrıca SPF 50 koruma faktörüyle cildi güneş ışınlarına karşıda koruyor.

Clinique Superdefense CC Krem SPF 30

BB-krem

Doğal ve ışıltılı bir görünüme kavuşturan bu CC krem, anında canlı bir cilt tonu sağlayarak, cildi nemlendiriyor. Ciltte uzun süre kalıcılığına koruyan Spuerdefense CC Krem, cilt tonunu eşitlemede oldukça başarılı. İçeriğindeki Trehalose ve Sorbitol gibi su bağlayan içerikleri nem oranı değişen ortamlarda bile cildi korumaya devam ediyor.

LA Roche Posay Rosaliac CC Krem SPF 30

krem-guzellik

Hassas ve kızarıklığa eğilimli ciltler için üretilmiş bir CC krem. Anında kapatıcılık sağlayan bu kremi, fondöten yerine rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hafif dokusuyla da cilde ağırlık hissi vermiyor.

Biotherm Aquasource CC Gel

CC-GEL

Biotherm Aquasource 2014 yılında CC kremlere farklı bir boyut kazandırdı. Cildi kapatmaya gerek duymayan ilk renk düzenleyici ve nemlendirici Aquasource CC Jel’i yarattı. Ciltteki kusurları gizleyen ve 48 saat boyunca etkisini kaybetmeden ciltle bütünleşen bu nemlendirici, yeni güneş görmüş bir cilt etkisi yaratıyor. Biotherm Aquasource CC Jel, güneş ışığının etkisini veren doğal ve canlı bir görünüm kazandırıyor.