Türkiye’de ilk kez Zorlu Center PSM’de sahne alacak olan “CATS” müzikali, 21 Ocak – 2 Şubat 2014 tarihleri arasında izleyiciyle buluşacak. Andrew Lloyd Webber tarafından, T.S Eliot’un ‘Old Possum’s Book Of Practical CATS’ (“Yetenekli Kediler”) adlı kitabından uyarlanarak bestelenen ve 1982 yılından bu yana izleyici ve ödül rekorlarıyla fenomen haline gelen 1982’de Broadway’de gösterime giren dünyaca ünlü CATS, müzikleri, dansları, şiirleri ve atmosferiyle sizleri bambaşka bir yolculuğa çıkaracak.

 

Yaşamın ta kendisini kediler arasında geçen görkemli bir hikayeyle anlatan müzikal, Broadway’de 7 kez ‘Tony Ödülü’, ‘Laurance Olivier’de en iyi müzikal ödülü, en iyi orijinal kadro kategorisinde ‘Grammy Ödülü’, en iyi müzikal ve en iyi yönetmen dalları da dahil olmak üzere sayısız ödüle sahip. Ayrıca CATS, Broadway’in en uzun soluklu müzikali unvanına da sahip. Yirmiden fazla dile çevrilen müzikal, 1998’de televizyona da uyarlanmıştı. Müzikalin bu versiyonu 300’den fazla şehirde 50 milyondan fazla izleyici tarafından izlendi.


Memory şarkısı ile izleyenlerin hafızasına kazınan Elaine Paige ve Bettly Buckley’yi dünyaya tanıtan CATS müzikali, Londra’da 20 yıl, Broadway’de ise 18 yıl boyunca devam etti.

21 Ocak – 2 Şubat 2014 tarihleri arasında, Zorlu Center PSM’de sahne alacak olan CATS müzikalinin bilet fiyatları 59TL ile 252TL arasında değişiyor.