Çatlak tedavisi için kakao yağı kullanımı hem ekonomik hem de pratiktir. Düzenli uygulama sonrasında kısa sürede gözle görülür sonuç verir. Kakao yağı; vücuttaki kan dolaşımını hızlandırarak hücrelere oksijen taşınmasını sağlar. İçeriğindeki özler sayesinde cilt yüzeyinde yenilenmeyi artırır ve pürüzsüz bir görüntüye kavuşmanıza yardımcı olur.

Aktarlardan “katı kakao yağı” istiyorum diyerek oldukça uygun fiyata satın alabileceğiniz kakao yağını; vücudunuzun her bölgesinde kullanabilirsiniz. Göğüsler, kalçalar, bacaklar, kollar ya da göbek… Kakao yağının kanıtlanmış bir yan etkisi yoktur ancak uygulamaya başlamadan önce bileğinizin iç kısmına bir miktar sürerek alerji yapıp yapmadığını gözlemleyebilirsiniz

Çatlaklar için kakao yağı nasıl kullanılır?

Çatlak tedavisi için kakao yağı kürünü hazırlamak için katı kakao yağını benmari usulü yani kaynar su dolu bir tencerenin üzerine daha küçük bir tencere koyarak eritin. Kakao yağı hemen eriyecektir, yanmamasına dikkat edin. Eriyen yağı vücut ısısına gelene kadar bekletin. Eriyen kakao yağını çatlak olan bölgelere masaj yaparak yedirin. Kısa bir süre yağın cilt tarafından emilmesi için bekleyin. Bölgenin türüne göre streç filme sarın ya da pamuklu, dar bir eşofman takımı giyin. En az 2 saat bekletin. Ardından ılık suyla duş alabilirsiniz.

Çatlak tedavisinde iyi sonuç almak için kakao yağını haftada 3 kez uygulamanız gerekiyor. İşlemi hızlandırmak için banyo sırasında çatlak olan bölgeleri lifle ovmak ya da kuru fırçalama yapmayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Kakao yağı kürüyle birlikte günlük nemlendirici kremlerinizi kullanmaya devam edin.

Hamilelikte kakao yağı nasıl kullanılır?

Çatlaklar, hamilelikte meydana gelen cilt sorunlarından biridir. Çatlak oluşumunu önlemek için çatlakların oluşabileceği bölgeleri nemli tutmak gerekir. Bebeğin büyümesiyle karın bölgesi gerilmeye başlar ve karın başta olmak üzere, sırtta ve kalçada da çatlaklar meydana gelir. Kakao yağını bu bölgelere düzenli olarak uygulayarak çatlak oluşumunu önleyebilirsiniz.
Çatlak tedavisi için kakao yağı kullanımını öğrendiniz. Vücut bakımı hakkında diğer yazılarımızı okuyun: