Nerede Kalabiliriz?

 

Ben, Cancun’da Hyatt Regency Otelde kaldım. Muhteşem bir mimarisi ve servisi var. Üstelik şehir merkezine çok yakın. 5 dakika yürüyerek hareketli ve eğlenceli Cancun merkezine ulaşabilirsiniz. Diğer otellerin de kaliteli olduğunu düşünüyorum çünkü Cancun, Meksika’nın göz bebeği bir tatil merkezi… Şehre uzak bir otelde kalacak olsanız bile sıkıntı yok. Otobüs ve dolmuşlarla rahat bir şekilde istediğiniz yere gidebilirsiniz.

cancun-gezi-foto11

 

Nerede Eğlenebiliriz?

 

Cancun’un merkezinde çok sayıda bar ve kulüp var. Her tür müzik çalıyor, herkes dans ediyor, eğleniyor, coşuyor. Neden siz de onlardan biri olmayasınız ki? Size doğrudan mekân önerisinde bulunmayacağım, gittiğinizde kendi zevkinize uygun bir yer seçersiniz. Zaten mekân girişindeki görevliler içerisi hakkında detaylı bilgiler veriyor.

 

Cancun Meksika

 

Ne Yiyebiliriz?

 

Et sever bir insansanız; Cancun tam size göre! Lezzetli ve güzel pişirilmiş et yemeklerini burada yiyebilirsiniz. Orijinal Taco, Fajitas gibi yemekleri afiyetle mideye indirip “iyi ki gelmişim!” diyebilirsiniz.

 

Vejetaryen ya da sebze ağırlıklı besleniyorsanız; şanslısınız. Çünkü Meksikalılar da bizim gibi bakliyat ve sebze yemeklerini seviyorlar. Lezzetli salatalar, hafif sebze yemekleriyle formunuzu bozmadan beslenebilirsiniz.

 

Cancun Meksika

 

Başka Ne Yiyebiliriz?

 

Cancun’a gelmişken en tazesinden Hindistan Cevizi yiyebiliriz ve mis gibi sütünü içebilirsiniz. Kocaman bir meyve ve bizim döner bıçaklarına benzer bıçakla parçalanıyor. Nefis bir tadı var ve yazarken canım çekti. Olsa da yesek!

 

images/stories/dunya/cancunikigunana3.jpg

 

Ne İçebiliriz?

 

Tekilanın ana vatanı Meksika’ya gelmişken içmemek olmaz değil mi? Çeşit çeşit biralar, Margaritalar, kokteyllerle Cancun’da içkiye doyabilirsiniz. Eğer alkol kullanmıyorsanız; damak tadınıza uygun meyve kokteylleri bulabilirsiniz.

 

cancun-gezi-foto11

 

Peki, Meksika Yemekleri Dışında?

 

Hiç merak etmeyin efendim, Türkiye’yi etkisine alan markalar Cancun’da da var. Mc Donalds olsun Starbucks olsun Subway olsun Cancun merkezde bulabilirsiniz. Ben tabii ki dünyanın bir ucuna gelmişken Meksika yemekleri yemeyi tercih ediyorum, bir daha nerede bulacağım güzelim tacoları?

 

Peki, Kızlar Güzel mi?

 

Evet, çok güzel kızlar var. Dünyanın hiçbir yerinde olmadığı gibi Cancun’da da kızlar teklif etmiyor. Bu yüzden “Allah, Cancun’a gidiyorum. Hemen kız tavlarım” gibi beklentilere girmeyin. Emin olun kimse hazır ola geçip sizinle tanışmayı beklemiyor. Tamam, tamam çok acımasız olmayayım, beğendiğiniz kızın yanına gidip düzgün bir şekilde iletişim kurarsanız; tanışabilirsiniz. Bizim Türk kızları gibi “Defol git yanımdan kıro!” haykırışını duymazsınız.

 

cancun-gezi-foto11

 

Peki, Ya Erkekler?

 

Kızlar çok üzgünüm ama Meksikalı erkekler hiç yakışıklı değil. Genellikle orta boylu, tombik ve esmer erkekler var. Ne şehir içinde ne plajda yakışıklı bir tane adam görmedim. Tabii yanımda sevgilim olduğundan gözüm ondan başkasını görmüyordu, sırf sizin için üstün körü öylesine bir baktım.

 

cancun-gezi-foto11

 

 

Cancun Gezisinin Devamı Yarın! Yüksek Topuklar’ı Takipte Kalın!

 

Arzu Karabulut
Yüksek Topuklar

[iframe width=”420″ height=”315″ src=”http://www.youtube.com/embed/O040xuq2FR0″ frameborder=”0″ allowfullscreen]