saskin-kedi

Her gününüz can sıkıntısıyla geçiyor, kendinizi mutlu hissetmiyor musunuz? En yakın arkadaşınız ‘Yüksek Topuklar’ olarak yanınızdayız ve size can sıkıntısından kurtulmanın 6 yolunu anlatıyoruz.

Bir tutkunuz var mı?

Can sıkıntısına, moral bozukluğuna kapılmamak için hayatta bir amacınızın, tutkunuzun olması çok önemlidir. Örneğin, fazla kilolardan kurtulmak, düzenli spor yapmak, kariyer basamaklarını tırmanmak, para biriktirmek, örgü örmek sizin için sürükleyici tutkular olabilir. Hiç bunu denediniz mi?

Yeterince meşgul müsünüz?

Elinizde telefon tüm günü sosyal medyada turlayarak geçiriyorsanız, canınız çok sıkılacaktır. Kim, ne dedi, nerede, ne yaptı diye başkalarının hayatlarını gözlemledikçe kendinizle ilişkiniz zayıflar ve sonunda mutsuz olursunuz. Yemek yapmak, kitap okumak, Yüksek Topuklar’da yeni bilgiler öğrenmek, tarot falı bakmak gibi meşguliyetlerle can sıkıntısını giderebilirsiniz.

Özel bir merakınız var mı?

Ne seviye İngilizce biliyorsunuz, dakika kaç tane ip atlıyorsunuz, özellikle hangi türde kitapları okuyorsunuz, Marcus Aurelius kimdir, değişik yemekler nasıl yapılır… Özel meraklarınız var mı? Zamanı ve hayatı daha iyi değerlendirdikçe can sıkıntısı kendiliğinden yok olacaktır.

Kendinize iyi bakıyor musunuz?

İyi görünmek, iyi hissetmeyi sağlar. Nasıl güzel giyindiğimizde etrafımızdan beğeni dolu bakışlar, sözler alırsak bu bizim kendimize bakışımızı da etkiler. İnanın ki bazen kuaföre gidip bir fön çektirmek veya evde cilt bakımı yapmak bile can sıkıntısını gidermeye yardım eder.

tatli-kediler-01

Sevgiyle ilişkiniz nasıl?

İnsan, sevmeye ve sevilmeye ihtiyaç duyar; bu nefes alıp vermek kadar hayati bir durumdur. Canı sıkılan veya depresyona giren insanların çoğu yalnızdır, sosyal ilişkileri eksiktir. Peki, sizinki nasıl? Barınağa gidip sokak hayvanlarını sevmek, küçük bağışlarda bulunmak size kendinizi iyi hissettirecektir. Yaşlı komşunuza bir kase çorba yapıp götürmek veya annenizi arayıp yardıma ihtiyacı olup olmadığını sormak bile can sıkıntısını giderir.

Derinlerde problem mi var?

Eğer can sıkıntısı, çocukluğunuzdan gelen derin problemlere dayanıyorsa bunları çözmek için Mesnevi’den, kişisel gelişim kitaplarından, Kuran-ı Kerim’den veya uzman bir terapistten yardım alabilirsiniz. Hepimiz, kendimize rehberlik yapmak zorundayız, daha iyi hissetmek için yardıma ihtiyacınız varsa, biz buradayız! Candan Sohbetler’e mektup yazıp, mutluluk tavsiyeleri, dertlerinize çözüm önerileri alabilirsiniz. Bize yazmak için e-mail: Candan.unal@yuksektopuklar.net

Biz, ‘Yüksek Topuklar’ ekibi olarak sizi çok seviyoruz!

son-icerik