Çalışan kadınlar iş yoğunluğu nedeniyle kendini ihmal edebiliyor. Sağlıksız ve düzensiz beslenme sonucu kilo alıyor, yaşam kalitesi düşüyor. Eğer, kendinize güvenip önerdiğimiz çalışan kadınlar için diyet yöntemlerini sabırla uygularsanız, hem kilo verebilir hem daha sağlıklı ve enerjik olabilirsiniz.

Öncelikle, bahaneleri kenara kaldırmakla işe başlayalım. Ev kadınları diyor ki, “eğer çalışan bir kadın olsaydım, kesin kilo verirdim çünkü hareketli olurdum. Evde dururken canım sıkılıyor, yemek yiyorum.” Çalışan kadınlar ne diyor? “Ev kadını olsaydım kesin kilo verirdim çünkü yemek yapmaya bile vaktim olmuyor, hazır yiyorum.” Örnekler çoğaltılabilir, o yüzden bahaneleri değil gerçekleri konuşalım.

  • 1: Kıyafetiniz gibi kahvaltınızı geceden hazırlayın!

Ofiste iyi görünmek için kıyafetinizi geceden hazırlıyor, ne giyeceğinizi düşünüyorsanız bunu beslenmeniz için de yapabilirsiniz değil mi? Chia tohumlu puding, yulaf ezmesi, peynirli sandviç gibi kahvaltı hazırlıklarınızı akşamdan yapın.

Sabah dişlerinizi fırçalayıp suyunuzu için ve kahvaltınızı yaparak işe gidin. Aksi durumda metabolizma hızı düşer, öğle yemeğinde fazla yersiniz. Sonucunda ise kilo alırsınız.

  • 2: Bilgisayar gibi sürahiniz de masanızda olsun!

Masanızın üstünde bilgisayar var çünkü işlerinizi yapmanızı sağlıyor. Vücudunuz için de su, bilgisayar gibidir. Organların sağlıklı çalışması, odaklanma gücünüzün artması, kilo vermeniz için suya ihtiyacınız var. Hemen bugün kendinize cici bir sürahi alın, masa üstüne yerleştirin.

Saat başı bir bardak suyu yudum yudum ve oturarak için. Suyun içine ödem söktürücü etkili limon dilimleri, salatalık, nane, çilek gibi besinler ekleyebilirsiniz.

  • 3: İkindi vakti gerçek ara öğün yapın!

Akşamüstü herkesin karnı acıkır, bu gayet normaldir! Ama acıkınca hemen bisküvi, kurabiye, simit, poğaça yerseniz; olmaz! En iyisi kuruyemiş, yoğurt, sütlü kahve, chia tohumlu puding, mevsim meyvesi gibi gerçek besinlerle kendinizi beslemektir.

İşim yetişmeyecek veya insanlar bana kızacak diye düşünüp ara öğün yapmayı ihmal etmeyin. Bakın, birçok insan sigara molasına çıkıyor. Sizin bir 10 dakika ara öğün yapma hakkınız var!

  • 4: Saat başı su içmeye devam edin!

Su içmeye başlayan birçok insan, sık sık tuvalete gittiğinden şikayet eder. Oysaki, bu oturarak çalışan ve hareketsiz yaşayan insanlar için mükemmel bir fırsattır. Her tuvalete gittiğinizde 10 kalori yakarsınız. Günde 10 kez gitseniz 100 kalori demektir ki bu da neredeyse yarım saat yürümekle yakılan kaloriye değerdir.

  • 5: Zencefilli yoğurt kürü yapın!

Tüm tanıdıklarımıza, sevdiklerimiz tavsiye ediyoruz: Yoğurt kürü yapın! Düzenli uygulamada günde yarım kilo vermeyi sağlıyor, bağırsak hareketlerini hızlandırıyor. Uyumadan 2-3 saat önce yoğurt kürü yiyerek kilo vermek adına önemli bir adım atabilirsiniz. Çalışan kadınlar için diyet yöntemlerinde en iyisi, gerçekten yoğurt kürüdür.

TIKLA OKU: ZENCEFİLLİ YOĞURT KÜRÜ TARİFİ

Çalışan kadınlar için diyet yöntemlerini öğrendiniz. Diyet hakkında diğer yazılarımızı da okuyun:

Etkisi kanıtlanmış zayıflama yöntemleri

Kilo verdiren 10 süper baharat

Kilo vermeye çalışırken yapılan hatalar