Son günlerde, Fi dizisindeki ve Ayla filmindeki başarılı performanslarıyla dikkatleri üzerine çeken Büşra Develi hakkında bilinmeyenleri araştırdık. Büşra Develi kimdir diye merak ediyorsanız “Yüksek Topuklar” olarak hazırladığımız yazımızı hemen okumaya başlayın!

Büşra Develi kimdir?

1993 yılında İzmit’te dünyaya gelen Büşra Develi, ticaretle uğraşan bir babanın ve ev hanımı bir annenin kızı. Üç tane kız kardeşe sahip olan Büşra Develi, eğlenceli zaman zaman kavgaların da yaşandığı bir ailede büyüdü. Evde beş kadının yaşaması, Büşra’nın kadın hakları konusunda bilinçlenmesinde oldukça etkili oldu. Büşra Develi de hayatının her alanında kadın haklarını ve kadın özgürlüğünü savunduğunu sık sık belirtiyor.

Büşra Develi’nin eğitim hayatı

Büşra Develi, ilkokulun ardından ailesiyle birlikte Antalya’ya yerleşti. Hayatına Antalya’da devam eden Büşra’nın annesi ve babası ayrılmaya karar verdi. O dönem liseye devam eden Büşra annesiyle kaldı. Ortaöğrenimini ve liseyi Antalya’da tamamlayan Büşra’nın babası ise İzmit’e yerleşti. Yıllarca babasıyla iletişim kuramayan Büşra Develi, tam da iletişime geçtiği dönemde babasını kaybetti.

Her zaman, tiyatro okumak istediğini dile getiren Büşra Develi, ani bir kararla İstanbul’un yolunu tuttu. İstanbul’da karşılaştığı iyi insanlar ona, ne kadar şanslı olduğunu hissettirdi. Bir arkadaşı tarafından tiyatro çalıştırılması üzerine Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü’nü kazandı.

Büşra Develi’nin oynadığı diziler

Düzenini kurmakta epey zorlanan Büşra, para kazanmak için çalışması gerektiğini düşündü ve okulunu 3. sınıftayken dondurdu. Tam bu zamanlarda Yönetmen Cem Karcı ile yolları kesişince “Tatlı Küçük Yalancılar” isimli diziye başladı ve böylece televizyon dünyasına adım atmış oldu. 2015 yılında başladığı dizi macerası, 2016 yılındaki “Tatlı İntikam” dizisiyle devam etti. Ferzan Özpetek’in “Aşktır” adındaki kısa filmi için tercih edilen oyuncu oldu. Bu kısa film, Büşra’nın muhteşem performansıyla birlikte Youtube’da büyük bir kitleye ulaştı.

Büşra Develi’nin fiziksel özellikleri

Büşra Develi, hayatına hep radikal kararlar alarak ve o kararları uygulayarak devam etti. Okulu bırakmak, dizi sektörüne girmek onun için büyük ve riskli adımlardı. Ancak, şansı yaver gitti. Saç kesimi, naif fiziği, derin bakışlarıyla ve Fransız modelleri anımsatan güzelliğiyle dikkat çeken ünlülerden kendisi. 1.80 gibi hayli uzun bir boya sahip olan Büşra Develi kusursuz fiziğe sahip oyunculardan.

Büşra Develi’nin hobileri

“Yüksek Topuklar” ekibi olarak beğenerek izlediğimiz Büşra’nın bilinmeyen yönlerini, yapmaktan hoşlandığı aktiviteleri de sizler için araştırdık.

Büşra Develi’nin hayatında en çok yer verdiği eylem okumak. Okumaya aşık olan biri olarak herkesin okumasını ve okuduklarını yazmasını tavsiye ediyor. Kendisi de okumakla kalmayıp günlük tutuyor ve yazılar yazıyor. Bunların dışında, film izlemek, pilates yapmak, fotoğraf çekmek, yürümek ve sağlıklı yemekler yapmak Büşra’nın hobileri arasında.

Büşra Develi’nin burcu ve kişisel özellikleri

Bir dönem çok ağladığını belirten Büşra Develi, aslında neşeli ve enerjisi yüksek biri. Yeni insanlarla tanışmayı seviyor ve pozitif enerjisini o insanlara da geçiriyor. Başak kadını olan Büşra, aynı zamanda çok disiplinli ve takıntılı.

Büşra Develi ve sevgilisi

Büşra Develi’nin kendisi gibi oyuncu olan Burak Deniz’le devam eden güzel bir ilişkisi var. Sevgilisiyle oyunculuk atölyesinde tanışan Büşra, Burak’ın seksi duruşuna, her şeye açık bir insan olmasına, içindeki çocuğa ve aklına hayran olduğunu sık sık dile getiriyor.

Fi dizindeki “Bilge” karakterine hayat veren ve izleyiciyi başarısıyla kendisine hayran bırakan Büşra Develi’yi, daha birçok başarılı projede göreceğiz gibi duruyor.

unlulerguzellikbanner