Moda bloggerı ünvanıyla başladığı kariyerine; stil danışmanlığı, güzellik uzmanlığı, alışveriş uzmanı, Madonna ütücüsü olarak devam eden Buse Terim, aşağıdaki fotoğrafta göreceğiniz gibi yaptığı işe çok uygun görüntülerle objektiflere gülümsüyor.

 

 

Buse Terim’in, “makyajı göz kamaştırdı!” başlığında basına servis edilen PR bültenindeki görsellerinde kenardan köşeden çıkmış ancak alınmamış kaşları, sarı ve fırçalanmamış dişleriyle gülümsemesi bana, blogundaki güzellik önerilerini ya kendisinin yazmadığını ya da yazdıklarını okumadığını düşündürdü. Sizce de bakım, güzellik ve moda üzerine önerilerde bulunan bir kadının, sözlerinin hakkını vermesi için öncelikle kendine özen göstermesi gerekmiyor mu?

 


 

Buse Terim’in bakımsız görüntüsü bir yana PR ajansı tarafından “göz kamaştırdı” dediği makyajı, her birimizin günlük hayatta yaptığı allık, siyah göz kalemi, dudak parlatıcısından oluşan hızlı makyaj değil mi? Buse Terim’in “Kişisel markalaşma” çalışmalarını anlıyorum ama söyledikleriyle yaptıkları arasındaki tutarsızlığa anlam veremiyorum.

 

Meraklısına açıklama yapayım: Buse Terim’e herhangi bir kişisel sebepten ilgim yoktur; burada dile getirdiğim kalitesiz ve hakkı verilmeden yapılan bir iştir. Kozmetik markasının reklam yüzü olacak kadar kendini yeterli görüyorsan; bir zahmet o dişlerini fırçalayacaksın, çıkan kaşlarını da alacaksın! Gerçi bunlar için illa ki reklam aracı olmaya gerek yok, kendine değer veren her kadın günde iki kez dişlerini fırçalamalıdır ki diş sağlığı korunsun…Kaşlarını, bıyıklarını alsın ki hem onunla konuşurken yüzüne bakan insanlar güzel bir görüntüyle karşılaşsın hem kendisi aynaya bakarken görüntüsünden memnun olsun.

 

Arzu Karabulut

Yüksek Topuklar – Kadın Portalı