Burç özelliklerine göre hangi özel gün pastasıyla eşlendiğinizi öğrenmek ister misiniz? Bu keyifli burç-pasta eşleşmesiyle adet pastalar, yaş pastalar, rulo pastalar vb. pastalar hakkında da bilgi sahibi olabileceksiniz. Şimdi eğlenceli burç ve pasta eşleşmesine başlayalım!

Burç Özelliklerine Göre Hangi Pastayı Seçmelisin?

Koç

Ateş grubundaki koçlar, sosyallikleri ve pratik zekâlarıyla öne çıkarlar. Koçun burç özelliklerine göre önerdiğimiz pasta ise kolay yapımıyla bildiğimiz yaş pastalar. Canlılığıyla tanınan koç burçları meyveli bir yaş pastaya da hayır demezler diye düşünüyoruz. Meyveli ve akışkan kremasıyla yaş pastalar, enerjik ve farklı tatlara açık koçları da memnun edecektir.

Boğa

Sıcakkanlığı ve üretkenliğiyle öne çıkan toprak grubundaki boğaları, çikolatalı ve krokanlı pasta çeşidiyle eşleştirdik. Akışkan çikolata soslarına bayıldığını düşündüğümüz boğalar için krokanlı-çikolatalı pastanın kreması ile çikolata parçacıkların uyumlu görüntüsü damakları da şen edecektir.

İkizler

Değişken tavırları ve kimileri tarafından bencilce davranışları ile bilinen ikizler, girişken ve sempatik özellikleriyle tanınır. Biz de bu ikili tavırlara uygun olacağını düşünerek ikizler burcu olanlar için tasarımsal ve renkli pastaları uygun gördük. Özellikle mesajlı ve özel günlerde hazırlanan tasarımlı pastalar, ikizlerin eğlenceli kişiliğiyle de uyumlu gözükecek.

Yengeç

Sevimli ve duygusal yapılarıyla bilinen yengeçlere, meyveli ve hafif bir pasta çeşidiyle eşleştirdik. Sevimli yengeçler, çilekli ve frambuaz kremalı adet pastalar ile damaklarına şenlik yaşatabilir, hafif tatlının keyfini çıkarabilirler.

Aslan

Kendine güveni ve gösteriş merakları ile öne çıkan aslanlar için görkemli bir pasta eşleştirmeksek olmaz. Aslanların burç özelliklerine göre tasarımıyla öne çıkan iki katlı çikolata ganajlı özel tasarımlı pastayı seçtik!

Başak

Başak burçlarını tanımlayan kelimelerden biri, detaycılıktır. Biz de tertipli, titiz ve detaycı başak burçları için krema dolgulu beyaz çikolatalı bir pasta öne çıkardık. Sade pasta kremalı ve çilek meyveleriyle bezeli süslü bir pasta, herhâlde detaya önem veren başak burçlarını da memnun edecektir.

Terazi

Uyumlu ve dengeli kişilik özelliklerini taşıyan terazilere ise dengeli tatları barındıran bir pastayı uygun bulduk. Şeker hamuruyla kaplı ve meyvemsi tatların yoğunlukta olduğu bir pasta, terazilere de epey mutlu edecek diye düşünüyoruz.

Akrep

Kararlı ve sezgisi yüksek burçlardan olan akrepler için net bir pastayı öne çıkardık. Akrep burçlarına bitter çikolatalı mı çikolatalı enfes bir pastayı uygun gördük.

Yay

Gizemli, özgürlükçü ve maceracı yaylar için farklı tatları barındıran bir pastayı uygun gördük. Hindistan cevizli, incirli, muzlu ve meyve aromalı bir pasta, yenilikçi yaylarla da uyumlu olacaktır.

Oğlak

Temkinli, kararlı ve güvenilir kişilikli oğlaklara, bu minvalde bir pasta tercihinde bulunduk. Oğlaklar için klasik ama lezzetli ve zarif bir cevizli-bademli karamel bir pasta seçtik. Özellikle temkinli hareket etmeyi seven oğlaklar, cevizli pastanın damak zevki yaratan garantili tadının keyfini çıkarabilirler.

Kova

Yaratıcı, ileri görüşlü ve samimi kişilik özellikleriyle tanıdığımız kovalara, yaratıcı bir pasta tasarımıyla geldik. Farklı meyvelerin ve süslemelerin uyumuyla bezeli limonlu-hindistan cevizli fresh özel cheesecake bir pasta, kova burçlu olanların da ilgisini çekecek!

Balık

Duygusal ve duyarlı yapılarıyla bilinen balık burcu olanlara onları üzmeyecek bir pasta ile eşleştirdik. Damaklarda her zaman hoş bir tat bırakan klasik ve çilekli bir pasta, balık burcu olanları da epey mutlu edecek diye düşünüyoruz.

Bu eğlenceli eşleşmeyle burçlara göre pasta önerilerinde bulunduk. Her damak tadına hitap eden birbirinden lezzetli özel sunumlu pastalar için Liva Pastacılık üzerinden sipariş oluşturabilirsiniz.