astrolojiyeinanmalimiKonu astroloji olduğunda her kafadan bir ses çıkar. Astrolojiye inanıp inanmamak tamamen bir seçimdir. Ancak inanmasanız da, yüzyıllardır var olan bir kadim ilime saygı göstermek gerekir.

Astroloji gökyüzünün konumundan yola çıkarak, hayatta oluşabilecek olasılıkları söyleyen bir ilimdir. Burçlar ise, 12 tane ana temel üzerine oturtulmuş ve kişilik analizlerinde yardımcı olan öğelerdir. Bir şeye inanmak veya inanmamak için, öncelikle o konuda bilgi sahibi olmak gerekir. Bunun için de araştırmak ve okumak, deneyimlemek gerekir.

Öncelikle şu yargıya göz atalım: “12 burç varsa, dünyada 12 çeşit insan mı var yani? Saçma!” haklısınız, böyle bakarsanız bence de saçma ancak astroloji 12 temel karakter analizinden yola çıkarak, milyarlarca kombinasyona ulaşır. Yani sizin parmak iziniz gibi, ikiz çocukların bile doğum haritaları birbirinden farklıdır. Öncelikle, genel enerjilerle, bireysel öngörüleri birbirinden ayırmak gerekir.

Hep söylenen ise, günlük burç yorumları üzerine olan konuşmadır. Koç burcu yorumunu okuyup, “ne yani bütün Koçlar bugün para mı kazanacak veya başına kötü şeyler mi gelecek?” diye soran pek çok kişi var. Oysa burç yorumları genel enerjilerdir. Eğer bireysel haritanızda, bu enerjiyi destekleyecek şeyler varsa, bunları yaşamanız mümkün olabilir. Astrolojide genel enerjilerle birlikte, sizin bireysel haritanızda ne olduğu önemlidir. Örneğin Jüpiter şans dağıtan bir gezegendir ancak sizin haritanızda ters açıdaysa, maalesef siz bu şanstan faydalanamazsınız.

Burçlar ve özelliklerini öğrenmek için tıklayın!

Genel enerjileri bilmek neden önemlidir? Çünkü size genel anlamda uyarılarda veya tavsiyelerde bulunabilir. Örneğin İkizler veya Kova burcunda oluşan bir Merkür geri hareketi sırasında teknolojik yeni aletler almamanız gerektiğini, bilgilerinizi yedeklemeniz gerektiğini size hatırlatır. Ancak bu her Merkür geri hareketi için geçerli değildir. Her transitin, her açının, gökyüzünde her gezegen ilerlemesinin farklı etkileri vardır. Kendi haritanızı iyi bilirseniz, genel enerjilerin sizi nasıl etkileyebileceğini anlamanız çok kolay olacaktır. Yani astroloji bir yaşam kılavuzudur, size yardımcı olabilir.

Külli irade, yani kadersel haritanız, zaten size gitmeniz gereken yolu, bu hayatta olgunlaşmanız gereken konuları, alacağınız dersleri ve ödülleri gösterir.  Bu dersleri en kolay biçimde ve en az zararla geçirmek ve en iyi biçimde yaşamınızı kurgulamak istemez misiniz? Üniversite sınavına hazırlanan bir çocuğun dershaneye gidip ders öğrenmesi gibi, astroloji de size destek olabilir.

Günlük burç yorumlarını okumak için tıklayın!

İnanmak veya inanmamak gibi kesin karara varmak zorunda değilsiniz. Zaman zaman güvendiğiniz astrologları takip ederek, tavsiyelerine uyabilir ve onun söylediklerini de cebinize koyarak, bazı kararlar alırken faydalanabilirsiniz. Bu size zarar vermez ama belki faydasını gördükçe keşfetmek ve astrolojinin o kadim ve engin bilgisinden bir parça da siz almak istersiniz? Denemek, öğrenmek ve anlamak! Hayatta her şeye karşı bu tutumu korumak gerekir. Yoksa tadını bilmediğiniz bir yemeğin nasıl olabileceği hakkında ahkam kesmekten ileriye gitmez sözlerimiz.

Sevgilerle

Astrolog Neşe Erden

Instagram: @astrologneseerden

astrologneseerden@gmail.com