Burcunuzun temel özellikleri, size en rahat yapacağınız işi ve yeteneğiniz olduğu meslekleri söyleyecektir. Elbette bu bir kural değildir ancak yükselen burcunuzla öz burcunuzu okuyarak, size uygun meslekleri öğrenebilirsiniz. Bir kariyer planı için adım atarken kullanabilirsiniz. Yüksek Topuklar ekibi olarak sizler için burçlara göre meslekleri hazırladık!

Koç Burcu

21 Mart-20 Nisan arası doğanların burcudur. Ateş grubuna aittir. Astrolojide gençliği temsil eder. Coşkulu ve hareketli işler ona göredir. Genellikle asker, mühendis, profesyonel sporcular, siyasetçiler, girişimciler, televizyon alanında çalışanlar bu meslekten çıkar.

Boğa Burcu

21 Nisan-21 Mayıs arası doğanların burcudur. Toprak grubudur. İstikrar sever. Her şeyin belli olduğu işleri tercih eder. Maaşı, tatil zamanı vb.. Muhasebeci, resepsiyonist, mühendis, peyzaj, restoran ve yiyecekle ilgili işler, İnşaatçı, mimar, ressam ve şarkıcılar genellikle bu burçtan çıkarlar.

İkizler Burcu

22 Mayıs- 21 Haziran arasında doğanların burcudur. Hava grubudur. Entelektüel işler ve iletişime dayalı konuları sever. Seyahat etmekle ilgili işler, pazarlamacılık, konuşmacı, öğretmen, borsacı, santral operatörü, acil yardım ekibi ve yazarların sıklıkla bu meslekten olduğunu görebilirsiniz.

Yengeç Burcu

22 Haziran-22 Temmuz arasında doğanların burcudur. Su grubudur. Çocukalr ve aile kavramı önemlidir. Bu burcun meslekleri arasında restoran işletmeciliği, çocuk bakıcısı, yuva, kreş yöneticiliği, öğretmenlik, sosyal kurumlarda görevliler, denizcilik ve denizle ilgili tüm meslekler, bahçıvanlık, içki imalatı ve arkeoloji vardır.

Aslan Burcu

23 Temmuz-23 Ağustos arasında doğanların burcudur. Ateş grubudur. Yüksek kazanç ve başarı merakı vardır. Bu burcun meslekleri arasında CEO, organizatörler, idareciler, emlakçılar, hükümet çalışanı, moda tasarımcısı, tur rehberi ve sahne sanatçıları vardır. Kendi işlerinin patronu olmayı isterler.

Başak Burcu

24 Ağustos- 23 Eylül arasında doğanların burcudur. Toprak grubudur. Mükemmeliyetçi ve ayrıntıya odaklanan kişileridir. Bu burcun gözde meslekleri arasında öğretmen, editör, psikolog, hemşire, teknisyen, çevirmen, bilim adamı, istatistikçi, muhasebeci ve araştırmacılar yer alır.

Terazi Burcu

24 Eylül-23 Ekim arasında doğanların burcudur. Hava grubudur. Zarif, rahatlığına düşkün ve diplomatik davranabilen kişilerdir. Bu burcun öne çıkan meslekleri arasında diplomat, dansçı, güzellik uzmanı, makyöz, kuaför, seyahat acentesi, sanatçı, yazar ve diplomatlar bulunur.

Akrep Burcu

24 Ekim-22 Kasım arasında doğanların burcudur. Su grubudur. Yönetici gezegeni Plüton’dur. Araştırmacı, titiz, tahlil eden insanlardır.  Bu burcun en gözde meslekleri arasında araştırmacı, dedektif, psikolog, fizikçi, cerrah, kasap, avukat ve bilim insanları vardır.

Yay Burcu

23 Kasım- 21 Aralık arasında doğanların burcudur. Ateş grubudur. İdealist, meraklı ve öğrenmeyi seven insanlardır. Avukat, felsefeci, hayvan eğitmenliği, halkla ilişkiler, teknik direktör, tercüman, çevirmen, yönetici, sporcu, devlet memuru ve kaşifler bu burcun gözde meslekleri arasındadır.

Oğlak Burcu

22 Aralık-20 Ocak arasında doğanların burcudur. Toprak grubudur. Yöneticisi Satürn’dür. İktisat konularına ilgilidirler. Bu burcun gözde meslekleri arasında askerlik, yöneticilik, bankacılık, öğretmenlik, idarecilik, mühendis, memur, politikacı, matematikçi ve polisler vardır.

Kova Burcu

21 Ocak-19 Şubat tarihleri arasında doğanların burcudur. Hava grubudur. Gerçeği arayanların burcudur. Gözde meslekleri arasında fotoğrafçılık, basın-yayın, organik tarım, tasarımcı, müzisyen, havacılık, mühendis, kaşif ve tüccar vardır.

Balık Burcu

20 Şubat-20 Mart arasında doğanların burcudur. Su grubudur. Sanatçıların burcu da denilebilir.. Bu burcun gözde meslekleri arasında sanatın her dalı olmak üzere müzisyenlik, ressamlık, yazarlık, fizyoterapist, hayırsever, veteriner, aktörlük, şairlik, denizcilik, toplum yararına çalışmak bulunur.

Burçlara göre meslekleri öğrendiniz.