dolunay-etkisi

Dolunayın burçları etkisi ne olacak?

Astrolog Neşe Erden, dolunayın burçlara etkilerini ve her burcu etkileyen tehlikeleri açıkladı! Kendinizi dolunaya hazırlamak ve olumlu etkiler yaratmak için özel haberimizi mutlaka okuyun!

2 Temmuz günü Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, genel etkileri açısından Plüton ve Mars etkilerini de göz alınca; şiddet aşırılığı, terörizmin kendine istihdam sağlaması, mücadele dolu etkiler anlamı taşıyor. Ancak bu global etkiyi kenara bırakıp kişisel yaşamlarımıza göz atarsak, bu Dolunay, ilişkilerimizde gerginliklerin olabileceği, bir yanımızla isteğimiz insanları hayatımıza almak için elimizi uzatıp tutarken, diğer elimizle onları itme isteği içinde olacağımızı gösteriyor. Ay düğümlerin tarafından da etkilenen bu Dolunay, karmik bir dönüm noktasının başlangıcı anlamı da taşıyabilir.

Ülkemiz üzerinden etkisini daha yoğun hissedeceğimiz alanlar, genellikle ilişkilere odaklanacağımız anlamına geliyor. İki hafta önce başlatılan projelerin sonucunun alınması, hasat zamanı anlamı taşıyor. Eğer bu ay içinde güzel şeyler ektiyseniz, olumlu adımlar attıysanız, faydalı işlere başladıysanız, Yeniay’da adım attığınız güzel konular size güzel ve olumlu sonuçlarla dönecektir.

Duygu ve içgüdülerin zirveye ulaştığı Dolunay, başkalarıyla temas halinde olmak, ilişkilerdeki sorunları dengesizlikleri fark etmek gibi aslında iyi etkilere de sahip olacak. Ay bizim hassas ve yalın tarafımızı işaret ediyor. Paylaşılan inançlar, manevi ilişkiler, değerler kolayca parçalanmaya müsait görünüyor.

[wp_ad_camp_2]

Günlük burç yorumları açıklamamda değindiğim gibi bir yandan gökyüzü yine bizi destekliyor ve Venüs ile Jüpiter’in şifalı, destekleyici ve sevgi dolu etkileriyle, konuşan, iletişim kuran ilişkilerde yaralar sarılmaya, samimi ve sıcak ilişkiler güçlenmeye başlıyor. Yani bu Dolunay bir yanıyla bize açıkları gösterirken, diğer yanıyla açık kalan o zayıflıkları sarmamızı, onarmamızı sağlıyor.

Burçlara göre Dolunay’ın etkilerine gelince:

Koç Burcu:

Dolunay size sonuç almayı beklediğiniz bir konuda cevap getirebilir. Sonuçlanan davalar, olaylar, projeler, havada kalmış ilişkiler gibi aklınızın bir köşesinde soru işareti olarak kalan konular aydınlanabilir. Bu olumlu yanını güzle haberler alarak değerlendirebilirsiniz. Olumsuz yani ise, öfke kontrolünde zorlanmanız, provokasyona karşı duyarlı hale gelmenizdir. Kimsenin kışkırtmasına gelmeyin!

Boğa Burcu:

Dolunay size Güneş’i de yanına alarak fayda getirecektir. Oldukça yoğun bir ay geçirmenizi sağlayacak 16 Temmuz tarihine kadar etkisini koruyacaktır. Duyarlı ve sevecen tavırlarla sizi destekler. Son haftalarda oldukça stresli zamanlar geçirmiş olmalısınız. Hala da sürüyor olabilir. Bu Dolunay, biraz dengenizi bulmanızı sağlayabilir. Uzak mesafe seyahatleri, yabancı müşterilerle ilişkiler, ithalat-ihracat, yeni girişimlere adım atmak için bir kapı bulmak gibi olumlu etkileri olabilir.

burclara-gore-dolunay

İkizler Burcu:

Dolunay’ın size olan etkileri arasında maddi konularda bir masraf yapmanız olarak gelişebilir. Elinizden bir miktar para çıkması gerekebilir. Ayrıca işinizle ilgili bir değişim olacaksa, bu enerjiyle sonucunu alabilirsiniz. Yeni bir işe başvurmak, terfi etmek gibi etkilerini yaşayabilirsiniz. Ancak Dolunay’ın sizin açınızdan olumsuz olan görünümü, bazı olumsuz duygularınızı harekete geçirmesi olarak özetlenebilir. Gelecek kaygısı, endişeler artabilir. Kendinizi bazı gereksiz tartışmaların içine atabilirsiniz. Sinirlerinize hakim olmaya çalışın.

Yengeç Burcu:

Dolunay, sizi daha duyarlı hale getirecek, agresif içgüdülerinizi ve kızgınlığınızı tetiklediği kadar, uyumlu ve barışçıl bir durumu istemenizi de sağlar. Yani provoke edilmediğiniz sürece, sizi birisi özellikle olayların içine çekmediği sürece, sakinliğinizi ve mantıklı tavrınızı korursunuz. Ancak şunu unutmayın ki, 16 Temmuz’a kadar, her şeyin sizi kışkırtması çok kolaydır. Aile konuları, samimi ilişkiler, iletişim ve yoğun aktiviteyle etkisini gösterecek bir Dolunay sizi bekliyor.

Aslan Burcu:

Dolunay’ın sizin için güzel sürprizleri var. Öncelikle duygusal hayatınızda ve çocuklarla ilgili konularda etkili olan bu enerji, ilişkisi olmayan Aslan burçları için 16 Temmuz tarihine kadar, yeni bir aşkın hayatınıza girebileceğinin müjdesini veriyor. Sorunların çözümlenmesi, iş cephesinde büyük projelerin başarılı biçimde teşvik görmesi, dönüştürücü enerjiler, günlük rutin görevleriniz gibi alanlarda etkili olacaktır. Ani bir yolculuk da gündeminize gelebilir. Olumsuz etkisine bakarsak, özel ilişkilerde güç savaşları büyüyor. İktidarın kimde olacağını belirleme süreci gibi görünen bu Dolunay etkisiyle, ani kararlar almamaya çalışmanızı öneriyorum.

[wp_ad_camp_2]

Başak Burcu:

Dolunay’ın sizin için etkisi 16 Temmuz tarihine kadar aile ve yakın arkadaşların desteğini almak, samimi ilişkilerin önem kazanması gibi güzel etkilere sahip olacaktır. Aşk ve romantizm alanında zirveye ulaşan ilişkiniz, romantik bir ilişkide dönüm noktası yakalamak, gibi değişimlere karşı hazır olun diyebilirim. Ayrıca Neptün yaratıcılık ve rüyalar konusunda da olumlu bir açı içinde size rehberlik edecektir. Olumsuz yanına gelirsek, hayatınızda neler olup bitiğini tam olarak görmek ve farkındalığınızın artması, içsel ve zihinsel bazı negatif duygu ve düşünceleri de beraberinde getirebilir. Karamsarlığa düşmeyin. Tüm karışıklıkların tek tek çözüleceğini göreceksiniz.

Terazi Burcu:

Dolunay’ın etkisi 16 temmuz Yeniay’a kadar sürecek ve sizin için olumsuz yönü, agresif durumlarla karşı karşıya gelmenize neden olması olacaktır. Daha duygusal ve duyarlı tepkiler vermenize neden olabilir. Saldırganlık ve güvenlik açığı gibi konulara dikkat etmelisiniz. Kişisel provokasyonlara gelmemeye dikkat edin. Ev ve aile konularında etkili olacak olan bu Dolunay, duygusal hayatınızda uzun süredir devam eden bazı konuların artık bir sonuca bağlanması anlamı da taşıyabilir. Bir aile üyesinin hareketi, talebi veya isteğiyle karşılaşabilirsiniz. Güzel bir ticari anlaşmaya imza atabilirsiniz.

Akrep Burcu:

Dolunay’ın enerjisi 16 Temmuz Yeniay’a kadar bazı değişimler yaşamanıza neden olacaktır. Duygusal düşüncelerinizin yoğun olduğu, hassas tepkiler verebileceğiniz bu dönemde, aile üyeleri ve yakın arkadaşlarla aranızda oluşabilecek gerginliklere karşı temkinli olmakta yarar var. İdealist davranışlarınızda ısrarcı olmamanızı öneriyorum. Olumlu yönlerine bakarsak; eğitim konuları, satış veya alım gibi uzun süredir sizi bekleten bir konunun sonuca bağlanması, taşınma ve yer değişimi gibi güzel gelişmeler oluşabilir.

[wp_ad_camp_2]

Yay Burcu:

Dolunay süresince stresli ve gergin olabilirsiniz. Bazı projeleri, ilişkileri bitirmek, sonlandırmak zorunda kalabilirsiniz. 16 Temmuz tarihine kadar hayatınızda etkili olacak bu enerjinin olumsuz yanı, gergin ruh halinizin vereceğiniz kararlar üzerinde etkili olmasıdır. Olumlu yanına gelince, uzun zamandır beklediğiniz bir ödeme, mali konularda beklediğiniz bir anlaşma, duygusal bir yakınlaşma hissettiğiniz biriyle başlayacak bir ilişki gibi tereddütte ve asılı kalmış olan konuların sonuca bağlanması olacaktır. Sürpriz aşklar, ani karşılaşmalar ve güzel haberler bu Dolunay’ın güzel etkileri arasında yer alıyor.

Oğlak Burcu:

Dolunay’ın yakın ilişkileriniz üzerinde etkisi olacaktır. Bazı sert gerçekleri, çatışmaları gündeme getirebilir. Sizin de sert tepkiler vermeniz, ani çıkışlarda bulunmanız mümkün olabilir. Bu olumsuz etkisini aklınızda tutun çünkü 16 Temmuz Yeniay’a kadar bu enerjinin etkisi altında olacaksınız. Dolunay’ın olumlu etkilerine bakarsak, istediğiniz yeni bir şeyi başlatmanız için size güzel destekler verecektir. Yeni bir iş, kariyer, imaj yenilemek gibi etkilerinden faydalanabilirsiniz. Geçmişte yaşanan aksilikleri fark etmek ve büyük resmi görebilmek, bu Dolunay’ın farkındalık boyutu olacaktır.

Kova Burcu:

Dolunay’ın sizin üzerindeki olumsuz etkisi, kardeşler, akrabalar, komşular gibi ilişkilerinizde bazı sorunlar doğurabilir olmasıdır. Bilgisayar, telefon gibi teknolojik aletlerinizde bazı arızalar meydana gelebilir. Arka planda stresin hüküm sürdüğü bu Dolunay enerjisi 16 Temmuz tarihine kadar etkisini sürdürecek. Bilinçaltınız, nefsiniz gibi farkındalık yaratan alanlarda etkili olacak bu Dolunay enerjisi, içinizdeki acılı konuların kapanmasına, yeni başlangıçlara adım atmanız için sizi destekleyecektir. Sözleşmeler, ortaklıklar, evlilik gibi konular ise, olumlu enerjilerle destek alacaktır.

Balık Burcu:

Dolunay 16 Temmuz tarihine kadar etkisini sürdürecek. Hassasiyetin arttığı, duyguların abartılı olduğu günler içinde olduğunuzu unutmayın. Aile, anne, ev yaşamı gibi konularda olumsuz etkileri olan bu Dolunay, önümüzdeki 2 hafta boyunca, bu konularda odak noktası yaratmanıza neden olabilir. Olumlu açıları ise; organizasyonlar, grup faaliyetleri, uzun vadeli hedefler gibi konularda etkili olacak bu Dolunay, kariyerinizde daha büyük bir resme bakmanızı sağlayabilir. Ekip işbirlikçi bir projeye adım atabilirsiniz. Güneş, aşk ve romantizmi destekleyecektir. Neptün, romantizmle birlikte ortada bazı sırlar olabileceğini de söylüyor.