burclara-gore-diyet

Yaz geldiğinde göbek ve baseninizden utanmak istemiyorsanız; astrolojinin rehber gücüne kulak verin: Türkiye’nin en iyi astrologlarından Neşe Erden’in hazırladığı burçlara göre diyet ve beslenme önerilerini okuyun. Hem sağlıklı beslenmek hem de fazla kilolardan kurtulmak isteyenler için Astrolog Neşe Erden, burçlara göre diyet ve beslenme önerileri sunuyor; hazır mısınız?

Koç Burcu için Diyet ve beslenme önerisi

Günlük beslenme programınızda mutlaka yeşil sebzeler ile soğan, elma, ceviz, domates, kereviz sapı, pancar, limon, pırasa, armut gibi besinler olmalıdır. Ayrıca, 2 kez yoğurt ve kefir tüketmeye özen gösterin.

[wp_ad_camp_2]

Boğa Burcu için Diyet ve beslenme önerisi

Günlük beslenme programınızda mutlaka su teresi, brokoli, mantar, ıspanak, lahana ve tavuk eti gibi besinler olmalıdır. Ayrıca, günde 2 litre su içmeyi alışkanlık haline getirin.

İkizler Burcu için Diyet ve beslenme önerisi

Günlük beslenme programınızda mutlaka portakal, armut, şeftali, domates, kırmızı et ve kuru erik gibi besinler olmalıdır. Ayrıca, sağlığınızı korumak için süt ürünleri tüketmelisiniz. Ayda 4 kilo verdiren tarçınlı süt tarifi için tıklayınız

Yengeç Burcu için Diyet ve beslenme önerisi

Günlük beslenme programınızda mutlaka çavdar unu, yumurta beyazı, kereviz sapı, fasulye, marul ve hindi eti, bol yeşil sebze gibi besinler olmalıdır. Ayrıca, gün içerisinde meyve salatası yiyerek tatlı krizlerinizi geçiştirebilirsiniz.

Aslan Burcu için Diyet ve beslenme önerisi

Günlük beslenme programınızda mutlaka tam buğday ekmeği, elma, yulaf, arpa, çavdar, marul, yumurta, lahana, salatalık, ceviz ve balık gibi faydalı besinler olmalıdır. Ayrıca, yağlı gıdalardan mümkün olduğunca uzak durmanız gerekir.

burc-yeni

Başak Burcu için Diyet ve beslenme önerisi

Günlük beslenme programınızda mutlaka havuç, yeşil sebzeler, karpuz, roka, lor peyniri, yulaf gibi besinler olmalıdır. Ayrıca, yüksek şeker içeren gıdalardan uzak durmalısınız. Şekersiz tatlı tarifi için buraya tıklayınız

Terazi Burcu için Diyet ve beslenme önerisi

Günlük beslenme programınızda mutlaka kabak, portakal ve mandalina gibi mevsime uygun C vitamini deposu meyveler, bakla, mercimek, kuru fasulye gibi yağ yakıcı bakliyatlar ve kereviz, ıspanak, bezelye, pancar, elma, kuru üzüm, badem, pırasa ve incir gibi faydalı besinlerin olması gerekir.

Akrep Burcu için Diyet ve beslenme önerisi

Günlük beslenme programınızda mutlaka yağ yakımını hızlandıran kuru veya taze soğan, hardal, sarımsak, pırasa, şalgam, incir, erik gibi faydalı besinlerin olması gerekir. Ayrıca, mide sağlığınız için gazlı içeceklerden uzak durmalısınız.

yogurt-kuru-kadin

Yay Burcu için Diyet ve beslenme önerisi

Günlük beslenme programınızda mutlaka salatalık, adaçayı, karanfil, brokoli, mantar, domates gibi faydalı besinlerin olması gerekir. Ayrıca, günde 2 bardak kadar süt ürünü tüketmeli ve yağlı yiyeceklerden uzak durmalısınız.

Oğlak Burcu için Diyet ve beslenme önerisi

Günlük beslenme programınızda mutlaka peynir türleri, balık, bulgur, portakal, armut, şeftali, domates, mısır, erik ve bol yeşil sebze gibi faydalı besinlerin olması gerekir. Ayrıca, süt ürünleri tüketmelisiniz. Günde yarım kilo verdiren yoğurt kürü için tıklayınız

Kova Burcu için Diyet ve beslenme önerisi

Günlük beslenme programınızda D vitamini içeren ve kilo vermeyi hızlandıran mantar, diyabeti önleyen karabuğday, salatalık, su teresi, avokado, muz, armut, karpuz, fasulye gibi faydalı besinlerin olması gerekir. Ayrıca, şekerli yiyeceklerden uzak durmanızda fayda var.

Balık Burcu için Diyet ve beslenme önerisi

Günlük beslenme programınızda patlıcan, kırmızı et, kuru meyveler, muz, nane çayı, ıspanak, kuru fasulye, tavuk, avokado, salatalık, mantar gibi faydalı besinlerin olması gerekir. Ayrıca, gün içerisinde tarçınlı türk kahvesi içerek tatlı krizlerinizi geçiştirebilirsiniz. Tarçınlı Türk kahvesi tarifi için tıklayınız

Evet,  burçlara göre diyet ve beslenme önerilerini öğrendiniz, şimdi uygulama zamanıdır!

Burç görseli için Mustafa Soydan’a teşekkür ederiz.