dekorasyon-fikirleri-pembe

Ev dekorasyonu için burç özelliklerinden fikir almaya ne dersiniz? Astrolog Neşe, burçlara göre dekorasyon fikirleri sunuyor. Yükselen burcunuz için önerileri de mutlaka okuyun, size yepyeni dekorasyon fikirleri verecektir. Haydi, burçlara göre dekorasyon fikirlerine başlayalım!

 • Koç burcuna göre dekorasyon fikirleri

Ateş grubunun temsilcisi Koç burcu, bu özelliğini evine yansıtmak ister. Kırmızı, turuncu, pembe gibi canlı renkleri kullanmayı sever. Özellikle, renkli mutfak aletleri tam Koç burcuna göredir!

Temelde açık tonların kullanıldığı dekorasyonda Koç burcuna yüksek enerji verecek kırmızı, turuncu, pembe aksesuarlar kullanmak faydalı olacaktır. Yatak odasında kırmızı ışık tercih edebilirsiniz, erotizm havası katar.

 • Boğa burcuna göre dekorasyon fikirleri

Tutkulu, eğlenceli ve keyfine düşkün Boğa burçları için ev dekorasyonu çok önemlidir. Koltuğun üzerine veya yere bir kürk paspas kullanmak isterler. Koltuk örtüleri veya perdeleri yumuşacık kumaştan tercih eder.

Koltukların üzerinde konforlu ve renkli yastıklar kullanmak, Boğa burçlarının evde daha güzel zaman geçirmesine yardımcı olur. Müziğe ilgisi olan Boğa burçları, şık bir ses sistemi kullanabilir.

 • İkizler burcuna göre dekorasyon fikirleri

Sosyal, canlı ve eğlenmeyi seven İkizler burcu, ev dekorasyonunda rahatlığı önemser. Arkadaş davetlerine bayılır, güzel yemekler yapıp onları ağırlamak ister. Bu yüzden, salonunda mutlaka masa olmasını ister.

Sade, keskin çizgilere sahip dekoratif parçaları sever. Koltuk, masa gibi büyük parçalarda bu hakimken, dekoratif öğelerde canlı renklere yer vermesi, İkizler burcunu mutlu edecektir.

TIKLA OKU: İKİZLER BURCU ÖZELLİKLERİ
 • Yengeç burcuna göre dekorasyon fikirleri

Yengeç burçları için evleri o kadar önemlidir ki aile, gelenek ve nostaljinin dekorasyonda olmasını ister. Özellikle, mutfak dekorasyonu Yengeç burçları için mutluluk kaynağıdır. Deniz kabukları, renkli kavanozlar, deniz esintili kokulu mumlarla dekore edilen evler Yengeç burcuna huzur ve dinginlik verir.

Yengeç burçları için evde keyifli vakit geçirmenin yolu sıcak, aydınlık ve açık tonlarda dekorasyona sahip olmaktır. Mümkünse bol güneş gören odanızı yaşama alanına çevirin, ruh halinize iyi gelecektir.

 • Başak burcuna göre dekorasyon fikirleri

Başak burçları organize ve düzenli olmalarıyla bilinir. Bu özelliklerini ev dekorasyonuna mutlaka yansıtmak isterler. Çünkü onlarda evde neyin, nerede olduğunu bilmek ve hakimiyet kurmak isterler. Kıyafetleri düzenlidir, mutfak eşyaları bile bir düzene göre yerleştirilmiştir.

Başak burcunun şanslı rengi turuncudur, ev dekorasyonunda bu rengi tercih edebilir. Düzen ve sadeliği korumak için dekorasyonda açık renkler, minimalist öğeler kullanmak faydalıdır. Küçük yastıklar, sehpalar ve mumlar kullanmak Başak burcunun enerjisini yükseltecektir.

 • Aslan burcuna göre dekorasyon fikirleri

Gösteriş ve lüksü sergilemeyi seven Aslan burçları, büyük evlerde yaşamak ister. Bu sayede dostlarını ağırlayabilir, partiler verebilirler. Aslan burcunun koleksiyoner bir yönü vardır. Özel parçaları satın almayı ve evinde sergileyip övgü toplamayı sever.

Abartıya kaçmadan, ev dekorasyonunda hediyelik eşyalar, dekoratif objeler kullanabilir. Aslan burcunun figürleri olan bir resim veya heykelcik, evin havasını değiştirecektir.

 • Terazi burcuna göre dekorasyon fikirleri

Aslan burçları gibi Teraziler de gösterişi, lüks yaşamı sever. Evinde sade bir dekorasyon kullansa bile vurucu bir parçayla zevkini ortaya koyar. Avize, mum ve yastıklarla mükemmel dekorasyonlar yapabilirler.

Bembeyaz koltuklar üzerine altın sarısı örtüler kullanmak veya renkli mumlar yakmak Terazi burcuna mutluluk ve huzur verecektir.

TIKLA OKU: BURÇLARA GÖRE ŞANSLI RENKLER
 • Akrep burcuna göre dekorasyon fikirleri

Evine bağlı Akrep burçları için dekorasyonun büyük bir önemi vardır. Özel hikayeleri olan parçaları kullanmayı, seyahat ettikleri yerlerden aksesuar almayı çok severler. Aile yadigarı parçalar, resimler Akrep burcunun ev dekorasyonunda mutluluk verir.

Gri ve gümüş tonlarını çok seven Akrep burcu, ev dekorasyonunda bu renkleri tatlı turuncu, kırmızı ve mavilerle kombinleyebilir.

 • Yay burcuna göre dekorasyon fikirleri

Yay burcu eğlenceyi, rahatlığı ve sadeliği sever. Ev işleriyle uğraşmayı pek sevmediği için temizliği kolay parçalar tercih eder. Pek çok Yay burcunun evinde halı yoktur. Perdeler veya gezip gördükleri yerlerden aldıkları dekoratif objelerle fark yaratmayı severler.

Yay burcunun uğurlu rengi mordur, buradan yola çıkarak mor tonlarında aydınlatma, vazo, mum, yastık veya örtü kullanıp evde daha mutlu olabilirsiniz.

TIKLA OKU: BURÇLARA GÖRE UĞURLU TAŞLAR
 • Oğlak burcuna göre dekorasyon fikirleri

Oğlak burçları disiplinlidir, evde düzen ve sadeliğe özen gösterirler. Karakter özelliklerine göre dekore edilmiş bir alan, Oğlak burcunun güçlü yönlerini keşfetmeye yardımcı olur.

Açık gri tonlarıyla kombinlenmiş yeşil ev dekorasyonu, Oğlak burcu için huzur ve mutluluk verir. Küçük aksesuarlar, minimalist mobilyalar ev ve ofis ortamında daha verimli olmasını sağlar.

 • Kova burcuna göre dekorasyon fikirleri

Mantığın burcu olarak bilinen Kova, ev dekorasyonunda ileri teknolojileri kullanmayı sever. Son moda bir televizyon veya müzik sistemi Kova burcunu çok mutlu edecektir.

Siyah ve beyazın ağırlıkta olduğu ev dekorasyonunda küçük renkli aksesuar ve sehpalar kullanmak Oğlak burçlarına huzur verecektir. Salonda az eşya kullanmak ve açık alan bırakmak, Oğlak burcunun evde mutlu olmasını sağlar.

TIKLA OKU: BURÇLARA GÖRE UĞURLU KOKULAR
 • Balık burcuna göre dekorasyon fikirleri

Duygusallık ve romantizmin simgesi olarak kabul edilen Balık burcu, ev dekorasyonunda kokulu mumlar ve tütsüler kullanmaktan hoşlanır. Mutfağında bile kokulu mum görürseniz, hiç şaşırmayın!

Doğanın güzelliğini hatırlatan çiçekler veya çiçek desenleri Balık burçlarına mutluluk verir. Dekorasyon renklerinde açık mavi, pudra pembe ve beyaz tonlarını kullanmak verimliliğini artırır.