Sevdiğiniz insan, eşiniz, yol arkadaşınız, hayatı birlikte geçirmek istediğiniz o muhteşem insan, ona sahipken, yani bir ilişkiniz varken veya evliliğinizin içinde, yapmazsanız sonradan çok üzüleceğiniz şeyler olduğunu biliyor musunuz?

İnsanlar sevdiklerini kaybettiklerinde, onlarla ayrıldıklarında pek çok pişmanlık yaşarlar. Sonradan pişman olmamak için bunları mutlaka yapın!

Birlikteyken internetten kurtulun!

Herhangi bir kafeye gittiğinizde veya insanların arasına karıştığınızda, insanların sohbet etmeyi bırakıp ellerindeki telefon ve tabletlerle ilgilendiklerini siz de fark ediyor musunuz? Bunu gördüğümde çok üzülüyorum ve o ilişkide kurulamamış olan ilişkinin cesedine üzülerek bakıyorum. Sevdiğiniz insanlar yanınızdayken, bırakın her şeyi ve onlarla zamanın tadını çıkarın. Fotoğraf çeker çekmez sosyal medyada paylaşıp, sonra oturup o yorumları okuyarak vakit kaybetmek yerine, sevdikleriniz hala yanınızdayken, onlarla birlikte olmanın tadını çıkarmalısınız.

Güzel sözler söyleyin!

Sevdiğiniz insana her gün en az bir güzel söz söylemeyi alışkanlık haline getirin. İltifat edin, onu övün. Özellikle başkalarının yanında bunu mutlaka yapın. Herkesin sevildiği kişi tarafından takdir edildiğini duymaya ihtiyacı vardır.

Çözüm üretin!

Kavga etmek, dırdır etmek, trip yapmak, sorun çıkarmak, bunlar sadece ilişkinizi zedeler. Eğer ortada bir sorun varsa, sevdiğiniz kişiyi karşınıza alın ve çözün üretin. Bahanelerin arkasına sığınmayın! Sorun olmayın, çözüm odaklı düşünün.

Birbirinize zaman yaratın!

İş, hayat koşturması derken hayat hepimizi çok yoruyor ve sıkıyor. Ancak sevginizi hep yukarıda tutmak istiyorsanız, mutlaka birbirinize zaman ayırın. Her akşam eve gelip televizyon karşısında zaman geçirmek evliliği yaşamak değildir. Örneğin her hafta belli bir zaman veya günü birbirinize ayırın ve gerçekten onunla olmanın keyfini çıkarın.

Cinsellik hediye değildir!

Sevişmek her iki tarafın da yaşadığı çok özel bir paylaşımdır ve kadının erkeğe hediye ettiği bir şey değildir. Bunu ceza veya ödül olarak kullanmaktan vazgeçin ve sevdiğiniz kişiye daha çok dokunun, daha çok sarılın, daha çok sevişin.

Hayatı her ikiniz için de güzelleştirin. Önce kendiniz için daha çok gülün, daha olumlu düşünün, daha güzel zaman geçirmek için ne yapacağınızı araştırın. Kendinize daha güzel bir hayat kurmaya çalışın ve sevdiğiniz kişiyi de buna dahil edin. Hayat çok kısa ve hiç kimse sonsuza kadar yanımızda kalmayacak, kıymetini bilin!

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

candan.unal@yuksektopuklar.net

Twitter: @candanunal

Facebook: www.facebook.com/candanunalaskveiliskiler

*Tüm hakları Yüksek Topuklar.net’e aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.