Bu yaptıkların hastalık boyutunda ve ciddi olarak sana zarar verecek düzeyde. Bence çok şanslısın çünkü hiç kimse bu derece şiddetli boyutta tavırları kabul etmez. Erkek arkadaşın da ne kadar dayanır, orasını bilemem.

Ancak burada sorun erkek arkadaşında değil. Senin kendinle ilgili problemlerinde, özgüven eksikliğinde ve daha derinlerde yatan pek çok psikolojik durumunda gizli!

Acilen profesyonel yardım almalısın. Daha yaşamın baharındasın. Bu takıntılı ve endişeli tavrın ileride bir evlilik yapmanda ve onu yürütmende, çocuğun olursa onu yetiştirmende ve sosyal ilişkilerinde fazlasıyla problem çıkartacaktır. Bu sorunu tek başına çözemezsin. Benim sana tek tavsiyem acilen bir uzmandan yardım almandır.

Sevgilerimle

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

candan.unal@yuksektopuklar.net

Okuyucu Mektubu

Merhaba..ben lise son sınıf öğrencisiyim 1,5 yıldır sınıfımdan biriyle sevgili durumundayım birbirimizi çok seviyoruz onun d sevgisine gerçekten inanıyorum onun her şeyde ilkiyim diyebilirim ancak kavgalarımız maalesef bir türlü son bulmadı, ben çok kıskanıyorum onu aslında ona güveniyorum o güveni veriyor bana ama bunu bile bile yine de kıskançlığımdan vazgeçemiyorum. Sınıftaki tüm kızlardan kıskanıyorum. Tek bir tane kız arkadaşı yok, o da sağ olsun razı geliyor istediklerime ancak o bakmasa bile kızlara bana bakıyor gibi geliyor. Çok zor bir durumdayım. kıskançlığım nedeniyle kavgalarımız son bulmuyor. Sürekli tartışıyoruz sınıf ortamında falan.. Çoğu kavgalarımız okul içinde oluyor, bunun nedeni de kızların çok olması. Sanırım bir de ben bunun kızlarla samimi olan erkek arkadaşlarıyla arkadaşlık yapmasına da karışıyorum, istemediğimi biliyor ve bu konuda da dinliyor beni, hatta istemediğim için televizyon bile izlemiyor gezmiyor.. Onu çok sıktığımın farkındayım ama çok seviyorum ve başka türlü yapamıyorum. Bir de benim eski çıktığım çocuk benden yaşça büyüktü ve beni çocuk olarak görüyordu ve arkadaşımla aldattı. Sevgilim de bu durumu biliyor ve kıskançlık sebebimin bu olduğunu öne sürüyor, ona güvenmediğimi düşünüyor. Lütfen bana yardımcı olun. Bu kıskançlığımın nedeni nedir nasıl düzelebilirim onu kaybetmekten çok korkuyorum ve benden soğumasını istemiyorum ona nasıl davranmalıyım? Yorumlarınızı bekliyorum