Saçımı kestirdim, biraz da rengini değiştirdim. Aslında bir değişiklik istiyordu gönlüm, gönlümden geçeni dinledim. Nasılsa dedim her derdin bir çaresi var, zaten ölünce dert de kalmıyor, o zaman her şeye inat, çok güzelsin hayat.

 

Hani sıkıl sıkıl nereye kadar? Sağlıktan daha değerli bir hazinem yok madem ve madem tüm hastalıkların temelinde yine dert ve stres var, o zaman çözülür canım her sorun, çözülmeyen ne olmuş? İşte o yüzden yine bugün çok güzelsin hayat.

 

Önemli olan ortada hiçbir şey yokken, günlük güneşlikken mutlu olmak değil. Zaten hüner, sıkıntının orta yerinde gülmeyi, mutluluğu başarabilmek. Bunların hayatın iniş çıkışları olduğunu, her yaşamda sorunlar olduğunu, geçeceğini, biteceğini bilerek gülümsemek.

 

Ayrılık acısı mı? Haklısın çok acıtır ama dünyanın en güzel acısı değil midir bir sevdayla kavrulmak? Birini sevmiş olmanın o değerli büyüsünden daha önemli ne olabilir? Pek çok insan aşkı ararken, sen bir yerde bulmuşsan ve kalbin onun acısıyla kavruluyorsa, şükret işte!

 

Kimi sevdiğin değil, birini sevebilmendir seni önemli kılan, hala hayatın çok özel olduğunu hissettiren. Bırak aşk seninle dans etsin, acını da sev çünkü özel olan sensin, boş ver sevdiğin o kişiyi, sen aşkın kendini sev!

 

Para, pul deme bana, gülümse, hangi borç ödenmemiş, hangi zorluklar aşılıp geçilmemiş, sen sağlığına bak! Hepsi bitiyor, hepsi geçiyor. Sadece derin bir nefes al, içinden her şeyin bir sebebi olduğuna inan ve tekrar et: “Bunlar da geçecek ve ben her şeyin altından kalkabilirim. Bugün çok güzelsin hayat!”

 

Sadece inanarak söyle, sal evrene gitsin. Sen bugün en sevdiğin renkte bir çiçek gör sokakta ve uzun uzun seyret. O yaprağa nasıl şekil vermiş Yaradan ve sonra kendi bedenine bak. Ne büyük bir sanat eserisin, gör kendini ve gülümse çünkü çok değerlisin. Her sıkıntının vardır bir sebebi…

 

Boş ver, her şey geçecek! Kalacak olan sadece senin gülümsemen, hadi bağırarak söyle şimdi benimle: “Bugün yine çok güzelsin be hayat!”

 

Candan Ünal

 

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

 

candan.unal@yuksektopuklar.net

 

Twitter: @candanunal

 

Facebook: www.facebook.com/candanunalaskveiliskiler

 

*Tüm hakları Yüksek Topuklar.net’e aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.