buhaftasonuuu

29-30 Ağustos hafta sonunu güzel geçirmek isterseniz, pek çok eğlenceli etkinliğe katılabilirsiniz. Sizin için bu hafta sonu yapabileceğiniz güzel şeylerin bir listesini çıkardık?

BirGün Gazetesi’nin bu yıl ikincisini düzenleyeceği BirGün’lük Festival 2015, 29 Ağustos’ta LifePark’ta gerçekleşiyor!

BirGün’lük Festival 2015 ana sahnede Duman, Mabel Matiz, Kardeş Türküler, Bülent Ortaçgil, Hüsnü Arkan, Pilli Bebek, Özge Fışkın, Peyk ve Hakan Vreskala sahne alacak. Alternatif sahnede ise Yok Öyle Kararlı Şeyler, Sekerse Tehlike, Meluses, The “I”, Kirli Çıkı, No Land ve Kooperasyon sahne alacak.

Sezen Bodrum’da!

Sezen Aksu, 29 Ağustos’ta Bodrum Antik Tiyatro’da sahne alıyor.

Candan Ünal Şile’de!

İstanbul eğlence hayatının en ünlü seslerinden olan, aynı zamanda Yazar ve İlişki Danışmanı Candan Ünal, 29 Ağustos akşamı Şile Mihman Balık’ta sahne alıyor. Candan Ünal’ın o muhteşem sesinden bir şarkı dinlemek ister misiniz?

Demet Akalın Muğla’da!

Demet Akalın’ın sahne performansını sevenler ve arka arkaya hit şarkı dinlemek isteyenler bu geceyi kaçırmasın! Dona Beach muğla’da 29 ağustos günü izleyebilirsiniz.

Güneş Sistemine Yolculuk- Rahmi Koç Müzesi

Fenerbahçe Vapuru’nda gerçekleşecek “Astronomi Atölyesi – Güneş Sistemine Yolculuk” etkinliği 29 Ağustos’ta 9 – 12 yaş arası çocukları bir araya getiriyor.

Sanatçı: Rahmi M. Koç Müzesi Eğitim Bölümü

Yer: Fenerbahçe Vapuru

Yaş: 9 – 12 yaş arası

“Geceleri gökyüzünde çıplak gözle bile görebildiğimiz gezegenleri ve güneş sistemindeki diğer gök cisimlerini yakından tanımak isteyenleri Astronomi Atölyesi’nde sürprizler bekliyor.”

Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku- 30 Ağustos 2015 21:00-UNIQ Açıkhava Sahnesi, İstanbul

İlhami Algör’ün 2005 yılında yayınlanan aynı adlı kitabından uyarlanan “Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku”, “UNIQ İstanbul’da Başka Sinema” etkinlikleri kapsamında sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Kendi deyimiyle, “henüz hiçbir kitabı yayınlanmamış yazar” Arif, tam da kadınları ve aşkı anlamaya çalıştığı bir sırada Müzeyyen’e rastlar. Arif kadınların kendisinden hep bir şeyler beklemesinden bıkmıştır, “Fakat Müzeyyen” çoktan kendi hayatını kurmuştur. Arif’e göre, kadınlar kendilerinden söz etmeyi severler, “Fakat Müzeyyen” hep Arif’i konuşturur. Müzeyyen saçlarını kendisi keser, iyi bir kadın olmak istemez, konuşurken gözlerini kaçırmaz. Bir yandan kitabını bitirmeye çalışan Arif bir yandan da Müzeyyen’in gizemli ve tutkulu dünyasında dolaşır. Sonunda Müzeyyen Arif’e büyük acılar ve bu acıların içinde de aradığı cevapların bazılarını verecektir.

Anadolu Ateşi 30 Ağustos 2015 21:15 Aspendos Arena, Antalya

Dünyaca ünlü Dans Grubu Anadolu Ateşi düzenli olarak her yıl Nisan-Kasım arası yaz döneminde kendi gösteri mekanı Antalya Aspendos Arena’da haftada 2 gün sahne almakta ve Ülkemize gelen turistlere kültürel zenginliğimizi gerçekleştirdikleri gösterilerle sunmaktadır. Anadolu Ateşi ilgili dünya basınında haberlerin sayısı 10 bini geçmiştir. Grup, 250 kişilik dansçı kadrosuyla aynı anda dünyanın farklı 3 yerinde gösteri yapabilmektedir.”