basen-inceltme-hareketleri

Bronz ve sağlıkla parlayan bir cilde sahip olmak istiyorsanız, cilt rengine göre bronzlaşma önerilerimiz ve doğal bronzlaşma yöntemlerimize göz atın!

Esmerler için bronzlaşma yöntemleri

En şanslı gruptansınız… Kolayca istediğiniz dikkat çekici bronzluğa ulaşabilirsiniz. Üstelik bunu da uzun süre koruyabilirsiniz. Ancak tedbiri yine de elden bırakmamalısınız. İnce kırışıklar sizin en büyük düşmanınız olacaktır. İlk günlerde 1-15 koruma faktörlü, sonrasında da artırarak sağlıklı bronzlaşabilirsiniz. Burnunuzu, ellerinizi, kulaklarınızı ve omuzlarınızı biraz daha yüksek koruma faktörlü ürünlerle korumayı ihmal etmeyin.

Kızıllar için bronzlaşma yöntemleri

Bembeyaz teniniz, açık renk gözleriniz artık güneşle buluşacak. Cildiniz güneşte toksik bir melanin salgılayarak hücrelerini zehirleyip ciddi hastalıklara yol açabilir. Bu yüzden sabah erken ve akşam güneş batarken güneşlenmeyi tercih etmelisiniz. Elbette tepeden tırnağa kadar kremlenip, sık sık bu kremi yenileyerek… Güneşlenme sonrası pamuklu kumaşlar giymeli, dışarıda şapkasız dolaşmamalı ve güneş gözlüğü kullanmalısınız.

Sarışınlar için bronzlaşma yöntemleri

Açık renk teniniz ve gözlerinizle, kremsiz sokağa adım bile atmayın. Bronzlaşma isteğinizde ise, diğer gruplara oranla çok daha özenli davranmanız gerekir. Yüksek koruma faktörlü güneş kremlerinin yanı sıra güneş sonrası kremlerini ihmal etmemeli, cildinizi nemlendirmeyi unutmamalısınız. Dudak koruyucunuz olmadan dışarı çıkmayın. Ayrıca şapka ve gözlük sizin vazgeçilmez aksesuarlarınız olmalı. Güneşlenirken de sabah ve akşamüzeri saatlerini tercih etmelisiniz.

Kumrallar için bronzlaşma yöntemleri

Sarışın ve açık tenliler kadar olmasa da, güneşle dost olduğunuz söylenemez. Tıpkı sarışınlar gibi güneşten etkilenirsiniz. Güneş çarpmalarından korunmak ve UV ışınlarının istenmeyen sonuçlarıyla karşılaşmamak için emin ve sağlam adımlar atmak en doğrusu. Karoten içeren yiyecekleri tatile çıkmadan bir ay önce yemeğe başlamanız iyi olacaktır.