Yükselen burcumuz kıyafetimiz gibidir. Dışarıya verdiğimiz ilk izlenim, yükselen burcumuzdan gelmektedir. Peki, yükselen boğa burçları, siz yükseleninizi biliyor musunuz?

Dış görünüşümüz ve çevremize verdiğimiz imaj ile doğru orantılı olan yükselen burcumuz, Güneş burcumuz kadar önemlidir. Yükselen burcunuzu hesaplamak için doğum gününüz ile doğduğunuz saati ve dakikayı da biliyor olmanız gerekir. Aksi takdirde doğru hesaplanmadığı için astrolojik haritanız yanlış yorumlanabilir.

Yükselen burcunuzu bilmiyorsanız veya yükselen burcunuzun ne olduğundan emin değilseniz, https://ozdemirburak.com/burc-hesaplama adresinden yükselen burcunuzu öğrenebilirsiniz.

Yükselen Boğa Özellikleri

Yükselen burcu boğa olanlar, durağan, samimi ve uyumlu kişilerdir. Aynı zamanda yükselen boğa burçları sadık ve sevgi doludur. Her zaman hayatlarında rutinlerden ve kalıcı hobilerden hoşlanırlar. Genel geçer şeyler arada tatlı kaçamaklar gibi gelse de genel olarak bir düzen içinde olmak onları konforlu hissettirir. İyi giyinmek, iyi bir ev ve iş hayatı, iyi yemekler, iyi bir cinsel hayat ve iyi bir arkadaş ortamı gibi her şeyin en iyisini isterler. “İyi hissettiği” her durum, boğa burçları için temel ihtiyaçtır.

Yükselen boğa burcu doğaya aşıktır: Yaz kış fark etmez, fırsat buldukları her anı doğada geçirmek için can atarlar. Yeni deneyimleri severler ve her zaman kendilerine bu imkânı tanımak için çaba sarf ederler. Boğa burçları her ne kadar yeniliği ve doğayı sevseler de bir yandan da evcimendirler. Bütün günü, hiçbir şey yapmadan koltukta oturarak geçirebilir ve bu durumdan da oldukça keyif alırlar. Kısacası yükselen boğalar keyiflerine çok düşkündürler ve nabza göre şerbet vermeyi iyi bilirler.

Dışarıdan bakıldığı zaman biraz pasif ve sakin görünseler de aslında kendi ortamlarında fazlasıyla çılgın ve öz güvenli olabilirler. Tanımadığı dış çevreye kendilerini sergilemeyi sevmezler lakin candan sevdikleri ve samimi hissettikleri ortamlarda akıllarından geçen her şeyi yaparlar. Bu nedenle yükselen boğaları asla hafife almamalısınız. Kıskançlık konusunda yükselen boğayla birlikte olan kişinin biraz dikkat etmesi gerekir. Yükselen boğalar kısıtlamayı ya da kavgaları hiç sevmezler ama içten içe de kıskançtırlar.

Sabır onların göbek adıdır diyebiliriz: Bu hayattaki en kötü durumlara bile sabır gösterebilir ya da tahammül edebilirler. Yine de bilerek üstüne giderseniz, boğayı sinirlendirebilirsiniz.

Yükselen Burcu Boğa Olan Kadınlar

Asillik, güzellik, işve, cilve, cazibe… Mükemmelliğe ilişkin ne kadar sıfat varsa hepsi yükselen boğa burcu kadınını tanımlar.

Yükselen boğa kadınları, enerjileri ve auraları yüksek olduğu için girdikleri her ortamda kendilerini belli ederler, dikkatleri hemen üstlerine çekerler. Yükselen boğa kadınları son derece güvenilir insanlardır, hiç tereddütsüz onlara sır verebilirsiniz. Sabır konusunda üstlerine yoktur ama boğa kadınlarına yapılan yanlışın faturası da oldukça ağır olur. Ne kadar sevimli ve sakin huylu olsalar da yeri geldiğinde pençelerini geçirmekten de geri kalmazlar. Hem zeki hem de pratiktirler. Her işin altından kolayca kalkar, hiçbir işten kaçmazlar. Son olarak yükselen boğa kadınlarının fazlasıyla tutkulu ve kıskanç oldukları söylenebilir.

Yükselen Burcu Boğa Olan Erkekler

Dışarıdan sessiz ve sakin görünen yükselen boğa erkeği, ne kadar uyumlu olsa da sinirlendiği zaman taş üstüne taş bırakmaz. Boğa erkeği sinirlendiği zaman bambaşka bir karaktere bürünebilir.

Yükselen boğa erkekleri biraz egoludur. Bir şey başardığında çevresindeki herkesin görmesini ister. Bu özellikleri sayesinde sürekli kendilerine bir hedef koyarlar ve bu hedefe ulaşmak için çaba sarf ederler. “Gerçek dost” ya da “gerçek sevgili” kavramına çok önem verirler. Onlar için bu hayatta en önemli şey güven duymaktır. Güvenleri bir kez kırıldı mı, onarılması neredeyse imkansızdır. Kendileri de bir insanı asla yarı yolda bırakmazlar ve sevdiklerine her zaman destek olurlar.