21 Nisan- 20 Mayıs tarihleri arasında doğanların burcu olan Boğa, Zodyak’ın ikinci burcudur. Venüs tarafından yönetilir ve simgesi de Boğa’dır. Peki, Boğa burcu erkeği özellikleri nelerdir, aşk hayatı nasıldır, nelerden etkilenir? Sizler için Boğa burcu erkeğinin özelliklerini yazdık!

Boğa burcu erkeği zariftir

Boğa erkekleri, nezakete, zarafete çok önem verirler.

Boğa erkeği kolay kolay hasta olmaz

Boğa’lar kendilerine adını veren hayvandan da anlaşılacağı gibi sağlam bünyeli ve sağlıklı olurlar. Kolay hasta olmazlar ancak oldukları zaman da dirençlerini hızla yitirirler. Bu yüzden nezle gibi bir hastalık bile Boğa’yı sarsabilir.

Boğa burcu erkeği ilaç kullanmayı sevmez

Boğa erkeklerinin bir özellikleri de hekimlere kolay güvenmemeleri ve bu yüzden de mecbur kalmadıkça onlara başvurmamalarıdır. İlaç kullanmayı da sevmezler.

Aile onun için her şeyden önemlidir

Kendi sağlığı konusunda bu kadar özensiz olabilen bir Boğa erkeği, eşi ya da çocukları söz konusu olduğunda kaplan kesilir. Çocukları çok sevdiğini de hemen belirtelim. Bir Boğa erkeğinin en büyük hayali, başarılı bir iş hayatı, bir de eşi ve çocuklarıyla birlikte mutlu bir hayat sürmektir.

Boğa erkeği cinsellikle iyidir

Zodyak’ın en seksi erkeklerinden biri. Bu işin zorlu yanı, çünkü sizin gibi başka birçok kadın daha onu seksi buluyor, yani rekabet adamakıllı sıkı. Ama adamımız hayat arkadaşı olarak seçtiği kişiye sonuna kadar bağlı bir tip, serüvenci değil. Bu da işinizi zevkli ve kolay kılan şey. Boğa burcunun vücutta boğazı temsil ettiğini biliyor muydunuz? Bilmiyor idiyseniz öğrendiniz ve neden bu adamın bu kadar seksi bir sesi olduğunu da anladınız. Boğa burcu için cinsellik çok önemlidir.

Boğa burcu erkeği daima aşkı arar

Bu burcun erkeği de daldan dala uçar, sık sık partner değiştirir. Ama hayır, onun sıradan bir çapkın olduğunu düşünmemelisiniz. Boğa burcu erkeği seks ilişkilerinde, hatta bir gecelik ilişkilerinde bile aşkı arar daima. Sevebileceği bir kadının her an her yerde karşısına çıkabileceğine inanır.

Boğa erkeği sadık ve cömerttir

Bir kadına aşık olabileceğini hissettiğinde ise artık onu elde etmek, elde ettiğindeyse kaybetmemek için elinden geleni yapacak, canını dişine takacaktır. Diğer konularda değilse bile aşkla ve cinsellikle ilgili konularda Boğa erkeğinin son derece sıra dışı, hatta cüretkar olduğu söylenebilir. O kadını mutlu etmek için akla hayale gelmeyecek şeyler bulacak, hayal gücünün sınırlarını zorlayacak, maddi konulardaysa hiç cimrilik etmeyecektir. Sevgilisine lüks mücevherler, değerli nesneler armağan eden erkeklerin çoğunlukla Boğa burcundan olmaları kimseyi şaşırtmamalı bu yüzden.

Boğa erkeğinden romantik cümleler duymanız zordur

Bu burcun erkeklerinin tek kusuru çok şiirsel konuşmamaları, seni seviyorum cümlesini sık sık telaffuz etmemeleridir. Onlar sevgilerini genellikle somut nesneler, armağanlar aracılığıyla gösterirler.

Boğa burcu erkeği özelliklerini okudunuz. Burçlar ve özellikleri hakkında diğer yazılarımızı okuyun:

Boğa burcu kadını özellikleri

Koç burcu erkeğinin bilinmeyen yönleri

Burçlar ve genel özellikleri