Anlattığına göre, aslında senin de sevginde bir takım değişimler olmuş. Sen de eskisi kadar tahammül edemiyorsun. Artık daha gergin tepkiler veriyorsun. Bu demektir ki, sen de bir takım duygusal evrimler geçirmişsin.İlişkilerde alışkanlık ve yeni bir insana yakınlaşmaktan korkmak, çoğu zaman birlikteliği devam ettirmek için bir sebeptir. Kişiler bu yüzleşmeyi yaşamazlar ve bildikleri insanla mutsuz bile olsalar devam ederler.

Senin de dediğin gibi ailelerin biliyor olması, uzun zamandır süren bir ilişki olması, alışkanlık gibi etkiler yüzünden ikiniz de bu birlikteliği bitirmeye cesaret edemiyor olabilirsiniz.Bence oturup kendisi ile konuş ve biraz ara vermek isteyip istemediğini öğren. Tüm dış faktörleri yok sayması gerektiğini, kimin ne diyeceğini önemsemediğini, önemli olanın gerçekten bu birlikteliğin sizi mutlu edip etmediğine karar vermek olduğu gerçeğini anlat. Bir müddet ayrı kalmak çoğu zaman çiftlerin birbirini özlemesine ve sevgilerinin farkına varmalarına sebep olur. Ancak bilmelisin ki, bu kumarın tehlikeli bir yanı da vardır. Eğer yüreğinizdeki aşk bitmişse, bu ayrılık süreci çiftlerin geri dönmemelerine de sebep olabilir. Ben yine de bu ilişkinin bu teste gitmesi gerektiğini düşünüyorum. Burayı atlatamazsanız ayrılırsınız, ancak bu ilişki anlattığın şekli ile zaten bir müddet sonra çatlayacaktır.

Senin de oturup gerçekten kendine karşı dürüst olarak bir hesaplaşma yapman gerekiyor. İlk zamanlar olan tavrın, ilgin ve sevgin ile şimdi arasında bir fark var mı? Neler değişti? Sen neden bu ilişkiyi devam ettirmek istiyorsun? Ömrünün sonuna kadar bu tavırdaki bir adamla yaşamak istiyor musun?Bu soruları gerçekten cevaplayabilirsen, belki de sen ayrılık kararı alacaksın.

16 yaşında olan iki insanın yaşama bakışları, alışkanlıkları, düşünceleri, aşk anlayışları ve aklına gelecek insana dair her şeyleri, 22 yaşına kadar değişime uğrar. Yani, artık ne sen, ne de o; ilk zamanlar sevdiğiniz kişiler değilsiniz. Değiştiniz. Şimdi, sanki erkek arkadaşını yeni tanıyormuşsun gibi, onu tekrar tanımaya, anlamaya, öğrenmeye, keşfetmeye çalış. Bakalım bu yeni adamı da sevecek misin? Güzel haberlerini almak dileğiyle…..

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk ve İlişkiler Editörü

Candan.unal@yuksektopuklar.net

Candan Sohbetlere Yazmak isterseniz Buraya Tıklayın

 

Merhaba… benim yaklaşık 6 yıllık bir ilişkim var bundan öncede yakın bir dostluğumuz vardı.şimdi yaşlarımız 22 ikimizde üniversiteye gidiyoruz benim bitiyor onun 3 senesi var:(ben bu siteyi fark ettiğimde çok zevk alarak okudum tüm yazılarınızı ve cesaret toplayıp bende yazmak istedim.benim sorunum sevgilimin eskisi gibi olmadığını düşünüyorum.Bir şeyler anlatıyorum şöyle yapmayalım yıpratmayalım üzülmeyelim diyorum ama az vakit sonra o gene aynı oluyor benim söylediklerimi dikkate almıyor anlıyorum.önceden bu kadar çok kavga sorun olmazdı ama şimdi çok fazla oluyor bu beni çok üzüyor ve soğutuyor ondan.artık kavga ettiğimizde çok düşmüyor üstüme aman demiyor beni çileden çıkartıyor.ben böle çıldırmazdım sinirlenmezdim ama artık çok kendimden geçiyorum bağırıyorum filan hiç böle yapmazdım.biz ne olacağız böyle ne yapmam gerek. Elimden geleni yapıyorum ama bazen artık içinden yokmuşum gibi geliyor sadece bir şeyler paylaştık,aileler biliyor filan onun hatırına hala birlikteymişiz gibi geliyor.çok inat gidiyor sallamıyor tavrında çok sıkıldım artık aslında bir ara çok iyiydik ama şu yaklaşık 1 yıldır benden gidiyor sanki:(sözümü dinlemiyor ya offffffff ne yapacağım ben.umarım kendimi anlatabilmişimdir. Teşekkür ederim…..

Candan Sohbetlere Yazmak isterseniz Buraya Tıklayın