Bitkilerin ve bitkilerden yapılan doğal sabunların cildimize katkısı büyük. Kimyasal ürünler kullanmak yerine doğal yöntemleri denemek sağlıklı bir cilde sahip olmamıza yardımcı olur. ‘Yüksek Topuklar’ ekibi olarak sizler için bitkisel sabunların cilde faydalarını yazdık.

Cilt kurumasına karşı süt ve ballı sabun

Göz altı morluklarında en etkili olduğu belirtilen bu sabunun, cilde canlılık verdiği, beslediği, yumuşattığı ve nemlendirdiği, bütün cilt tipleri için uygun bir besleyici özelliğe sahip olduğu ifade ediliyor.

Selülite karşı papatya sabunu

Göz kapağı iltihaplarına iyi gelen bu sabun, göz altı torbalarında etkili olduğu, selülit tedavisinde kullanıldığı, egzama kaşıntı ve mantara iyi geldiği, ayrıca saçlara dolgunluk ve parlaklık veriyor.

Siyah noktalar için limon sabunu

Ciltteki gözenekleri açarak cildin nefes almasını sağlayan bu sabun ise sivilce, siyah nokta ve çillere iyi geliyor. El ve ayak nasırlarında etkisini gösteren sabun, doğal bir antiseptik… Cildin nem dengesini sağlayan sabun, köpüğü ile yapılan masaj baş ve vücut ağlarında etkili.

Çiller için tarçın sabunu

Yüz çillerinin giderilmesinde etkili olduğu kaydedilen bu sabunun yara, sivilce ve çatlaklar için en etkili sabun olduğu vurgulanıyor.

Egzamaya karşı gül yapraklı sabun

Cildin nem dengesini korur. Alerjik ve hassas ciltler için rahatlıkla kullanılabilen bu sabun, egzama, sedef ve kaşıntıya iyi gelir.

Sivilceler için kayısı sabunu

İçeriğinde bulunan bol E vitamini sayesinde nem kaybını önleyerek cildin direncini artırır. Tüm ciltler için uygun olan bu sabun da düzenli kullanıldığında sivilce, siyah nokta ve lekelerin giderilmesinde etkili.

Lekelere karşı buğday sabunu

Hücre yenilenmesinde etkin olduğu ifade edilen buğday sabununun, içerisindeki A, D ve B vitaminleri ile pürüzsüz bir cilt görünümü sağlıyor, yara, yanık ve ciltteki güneş ve doğum lekelerini giderdiği belirtiliyor.

Bitkisel sabunların cilde faydalarını öğrendiniz. Aşağıdaki konu başlıkları da ilginizi çekebilir:

Siyah noktalar için maske tarifleri

Kuru ciltler için bakım önerileri

Yağlı ciltler için bakım önerileri