guzellik-bakim-cilt

  • Ev yapımı maskeler

Güzelliğimizi korumak ve cilt sağlığımızı güçlendirmek için evde cilt bakım maskeleri yapabiliriz. En yakın arkadaşınız ‘Yüksek Topuklar’ her kadının yapması gereken, doğal malzemelerle hazırlanan cilt bakım maskelerini paylaşıyoruz.

  • Cilt maskeleri öncesinde hazırlık yapın

Cilt maskelerinden en iyi sonucu almak için cilt gözeneklerinin açık ve temiz olması gerekir. Bu sayede bitkisel özler, cilt altına nüfuz ederek etki göstermeye başlar. Cilt bakım maskelerinizi ılık bir duş sonrasında ya da yüzünüzü ılık suyla temizledikten sonra uygulamanızı tavsiye ederiz. Eğer, hassas bir cilde sahipseniz; maskeyi uygulamadan önce bileğinizin iç kısmına az miktarda sürüp birkaç dakika bekleyin ve cildinizin vereceği tepkiyi takip edin. Ciltte kızarıklık, kaşınma gibi belirtiler yoksa; maskeyi güvenle kullanabilirsiniz.

  • Cilt lekelerini gideren maske tarifi

Ciltteki lekelerin yok edilmesini sağlayan ev yapımı maske için üç malzemeye ihtiyacınız var: 1 yemek kaşığı su, 1 çay kaşığı karbonat ve 1 yemek kaşığı maya! Cam bir kâse içerisinde tüm malzemeleri iyice karıştırın. Yüz ve boyun bölgenize karışımı sürüp masaj yaparak yedirin. Koltuğa uzanıp 15 dakika bekleyin. Sürenin sonunda cildinizi ılık suyla durulayın ve cilt türünüze uygun nemlendirici krem uygulayın.

  • Yağ dengeleyici maske tarifi

Yağlı cilde sahipseniz; makyajınızın gün içerisinde akıyor, siyah nokta ve sivilce problemi yaşıyor, cildinizde sağlıksız bir parlamaya maruz kalıyorsunuzdur… Ciltteki yağı dengelemek ve derinlemesine temizlemek için ihtiyacınız olan malzemeler sadece su ve limon kabuğu! Limon kabuğunu rendeleyip bir yemek kaşığı suyla karıştırıp yarım saat bekletin. Temizlenmiş cildinize sürüp, 10 dakika sonra suyla yıkayın.

  • Derinlemesine temizlik maskesi

Evde bulunan malzemelerle kolayca hazırlayabileceğiniz derinlemesine temizlik maskesi için üç malzemeye ihtiyacınız var: yarım çay bardağı yoğurt, bir tatlı kaşığı süzme bal ve bir çay kaşığı limon suyu! Cam bir kâse içerisinde tüm malzemeleri iyice karıştırın. Yüz ve boyun bölgenize karışımı sürüp masaj yaparak yedirin. Koltuğa uzanıp 15 dakika bekleyin. Sürenin sonunda cildinizi ılık suyla durulayın ve cilt türünüze uygun nemlendirici krem uygulayın. Sonrasında ise ipek gibi yumuşacık cildinize dokunup kendinizi harika hissedin! Haftada bir kez kullanım için uygundur.

  • Sivilce iyileştirici maske tarifi

Hamur işlerinde kullandığımız maya; yüz yıllar öncesinden bu yana güzellik iksiri olarak tercih ediliyor. Mayanın içinde “CM Glukan” adlı bir madde vardır. Bu madde hücre yenilenmesini hızlandırır. Bağışıklık sistemini güçlendirir, yaraların iyileşmesini çabuklaştırır. Cilde esnek ve sıkılık sağlar. Bir paket yaş mayayı birkaç damla süt ile karıştırın ve cildinize sürün. Sertleşinceye kadar bekleyin ve ardından ılık suyla durulayın. Haftada bir kez kullanıma uygundur.

koltukalti-banner