dogal-yag-yakici-cay

Depresyona iyi gelen bitki çayları

Ekonomik sorunlar, ilişkilerde problemler, mevsim değişiklikleri ruh halimizi etkileyip depresyona girmemize sebep olabiliyor. Depresyondayken, sabahları mutsuz uyanıyor, yaptıklarımızdan keyif alamıyoruz. Ancak, bu durumdan kurtulmak için hızlı ve doğal çözümler var. Eğer siz de bizim gibi, Prof. Dr. Erdem Yeşilada’nın önerdiği depresyona iyi gelen bitki çaylarını içerseniz, kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

Depresyona ne iyi gelir diye danıştığımız Prof. Dr. Erdem Yeşilada, içinde bulunduğumuz sorunlara yenik düşmeyip, kendimizi güçlendirmemiz gerektiğini belirtiyor ve ekliyor: “Özellikle melisa ve sarı kantaron çayları bu dönemi kolay atlatmanızda size yardımcı olacak”

Sarı kantaron depresyona iyi gelir

Sarı kantaron, dünyada en çok kullanılan bitkisel ürünlerden biridir. Birçok yararlı etkisi bulunmasına karşılık dünyada en popüler olan kullanılışı depresyon tedavisidir. Bu konudaki etkinliği bilimsel ve klinik çalışmalar ile ortaya konulmuştur. Sarı kantaronun etkisi hafifi ve bazı orta derecede depresyon vakalarıdır.

Sarı Kantaronun en dikkat çekici özelliği, klinik etkinlik ve güvenilirlik bakımından belki de en çok araştırılan bitki olmasıdır. Kantaronun etkinliği üzerine yapılan çok yeni bir çalışmaya göre, Almanya’da 251 akut majör depresyon hastasına standart kantaron ekstresi ile hazırlanan ilacın uygulanması ( günde 900 mg) ile sarı kantaronun antidepresan ilaçlar kadar etkili olabildiği gözlenmiştir. Şu ana kadar yayımlanan çalışmalarda yaklaşık olarak 35 bin hasta üzerindeki klinik araştırmalar veya satış sonrası saha araştırmalarının sonuçları bildirilmektedir.

[wp_ad_camp_2]

Melisa depresyona iyi gelir

Melisa çayının hafif yatıştırıcı etkisi vardır. Sinirsel kaynaklı uyku sorunları, huzursuzluk şikâyetlerini, sinirsel kaynaklı mide şikâyetlerini, gaz ve spazmları giderici etkileri vardır. Dr. Erdem Yeşilada, ‘Benim önerim her akşam yemekten sonra bir poşet melisa çayı ve bir poşet papatya çayını bir demlik içerisinde demledikten sonra içilmesidir. Bu suretle tüm günün stresi ve yorgunluğunun giderilerek ertesi sabah daha dinç uyanmak mümkün olabilir.’diyor.

kahve