Elbette burada önemli bir nokta var ki; bu yazıyı okuyan gençlere örnek olması açısından üstüne basa basa değinmek istiyorum: Evlendikten sonra değişeceğini düşünmüşsün ve sen de görmüşsün ki, değişmez.

Bu kısım evlenme düşüncesinde olan herkesi ilgilendiriyor. Evlenmeden önce sevdiğiniz kişide gördüğünüz sorunların geçeceğini düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. SEVGİLİNİZ EVLENDİKTEN SONRA DEĞİŞMEZ veya DÜZELMEZ! Gördüğünüz, sizi rahatsız eden sorun her ne ise, evlendikten sonra artarak üstünüze gelir çünkü artık aynı evi paylaşıyor olursunuz.

Tekrar senin durumuna dönelim. Burada yapılması gereken en önemli hamle, profesyonel yardım almaktan geçiyor diye düşünüyorum. Eşinin ve senin, ilişkiniz üzerinde hala oturmamış iletişim ve güven sorunlarınız var. Görünen o ki; siz bu sorunların üzerinden tek başınıza geçemiyorsunuz. Bir yöntem, yola ihtiyacınız var çünkü birbirinizi seviyorsunuz.

Gözünüz ağrıdığında nasıl doktora gidiyorsanız, ilişkinizde oluşan ağrılar için de yardım almalısınız. Belki de evliliğinizi bu yolla kurtarabilir, birbirinize karşı sağlıklı ve doğru iletişim kurmayı öğrenebilirsiniz. O zaman çocuk sahibi olmak ve gelecek planları yapmak da çok kolay olacaktır.

Sevgilerimle

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

candan.unal@yuksektopuklar.net

Twitter: @candanunal

Facebook: www.facebook.com/candanunalaskveiliskiler


okur mektubu

Candan Hanım Merhabalar,

Sizden ricam öncelikle ismimin yayınlanmaması. Benim problemim eşimle, nişanlıyken ayrı şehirlerdeydik. Telefon ile nişan süremiz olan bir seneyi ayda bir gidip gelmeler ve her gün telefonlaşmalarla sürdürdük ama sürekli tartışmalar ile geçti. Evlendikten sonra değişir diye düşünmeme rağmen yine devam etti. Tartışma nedenlerimiz genelde kıskançlık güvensizlik ile ilgiliydi. İlk başlarda o beni her şeyden herkesten kıskandı. Bu hatta ailemle çıktığım seyahatlerde bile yol boyunca telefonumun açık kalmasına kadar gitti. Sonrasında bende kıskançlıklar yapmaya onun üstünde baskılar kurmaya gitti ve devamında da bi birimizin hareketlerini kısıtlama üstünlük kurma durumuna kadar geldi. Evlendik fakat hala daha aynı problemler devam ediyor………………………. ………………………………………………………………………………………