Senin dediğin gibi maddiyata önem veren kadınlar elbette var, ancak aşka inanan, aşk için yaşayan ve karşısına çıkan adamın cebine değil ruhuna bakan kadınlar, senin dediğin kadınlardan çok daha fazla.

Burada durup kendine bakman gerektiğini düşünüyorum. Sen sürekli bu tip kadınlarla karşılaşıyorsan, acaba sorun senin seçimlerinde olamaz mı? Sen de gidip, dış görüntüsü muhteşem ama beyni olmayan, sadece güzel bacak ve popodan oluşan kadınları mı tercih ediyorsun acaba?

Ortada bir hata veya sıkıntı olduğunda, insan egosu hep karşı tarafı suçlar. Dönüp kendinde bulunan özelliklere, talep ettiklerine, isteklerine bakmaz. Şimdi, senin de durup kendine bakman gerekiyor. Senin seçtiğin kadınlarda ortak özellik ne? Bir grup bayan bir kafede oturuyor diyelim, sen içinden hangisini gözüne kestirirsin?

Benim tavsiyem, önce kendi niteliklerini iyi belirle, sonra bir ilişkide ne aradığını ve önceliklerini bul, bundan sonra seçimlerini bu doğrultuda yönlendir. Dünya üzerinde milyarlarca insan yaşıyor, mutlaka sana uygun ve yüreğini kavrayacak kadın dışarıda bir yerdedir. Sadece doğru yere bakmıyorsun. Gerçek aşkı bulman umuduyla….

Candan Ünal
Yüksek Topuklar Aşk ve İlişkiler Editörü
Candan.unal@yuksektopuklar.net

Candan Sohbetlere Yazmak isterseniz Buraya Tıklayın

Okur Mektubu

Aşık Olmanın Yolları! adlı yazınızı okudum. lakin bu zamanda hiçbir kadının aşk aradığını sanmıyorum. rahatı arıyor huzur değil ama. bu durumda bu sosyokültürel yapıyı kadınlardan nasıl atabiliriz. ben bir bay olarak merak ediyorum. çok değerli bayanlar var ve o kadar yüksek duvar koyuyor ki olmuyor..

Candan Sohbetlere Yazmak isterseniz Buraya Tıklayın